Windows 10’da Wi-Fi’yi otomatik olarak açın

Microsoft, Windows 10 Creators Update ile kullanıcılara belirli bir süre sonra otomatik olarak Wi-Fi’yi tekrar açma seçeneği sunan yeni bir özellik sundu. Bazen bir aygıttaki Wi-Fi’yi kapatmak kullanışlı olabilir. Belki sabit Facebook, Twitter veya Pinterest ping’leri tarafından kesintiye uğramadan çalışmak veya pil ömrünü biraz uzatmak için Wi-Fi’yi kapatmak isteyebilirsiniz.

Şimdiye kadar Wi-Fi’yi kapatmanız ve elle tekrar açmanız gerekiyordu. Bu seçenekler Windows 10’da hala var, ancak işlemi daha rahat hale getirecek yeni bir seçenek var.

Windows 10’da Wi-Fi’yi otomatik açma

İş akışı çoğunlukla aynıdır. Windows Görev Çubuğu’nun Sistem Tepsisi alanındaki kablosuz simgesini tıklayarak başlayın.

Windows, Wi-Fi’nin etkin olması koşuluyla kullanılabilir erişim noktalarını görüntüler. Şimdi Wi-Fi üzerine tıklayarak kapatın.

Wi-Fi kapatıldıktan sonra, “Wi-Fi’ı yeniden aç” özelliğine sahip yeni bir seçenek göreceksiniz. Varsayılan olarak ‘El ile’ olarak ayarlanmıştır. Bu, tekrar kullanmak için Wi-Fi’yi elle açmanız gerektiğini gösterir.

Bununla birlikte, menüye tıkladığınızda, cihazın Wi-Fi işlevselliğinin otomatik olarak başlatılmasını planlama seçenekleri elde edersiniz. Bir saat, dört saat sonra veya bir gün sonra Wi-Fi’yi tekrar açmak için seçenekler sağlanır.

Wi-Fi ve dolayısıyla İnternet, seçtiğiniz süre boyunca kullanılamaz, ancak herhangi bir seçeneği ancak menüden ‘El ile’ olarak seçerseniz daha sonra tekrar kullanılabilir olacaktır.

Erteleme özelliği önemli değildir, ancak Wi-Fi’yi düzenli olarak kapatan Windows 10 kullanıcıları için yararlı olabilir. Desteklenen üç zaman dilimi, bunu olabildiğince daha az kullanışlı yapar, ancak Wi-Fi’yi özellik tarafından desteklenmeyen bir süre kapatmanız gerekiyorsa her zaman el ile yapmak daha idealdir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir