Windows 10 Fall Creators Update ile gelen tüm yeni özellikler!

Windows 10 Fall Creators Update 17 Ekim 2017’de herkesin kullanımına sunulacak. Peki bu yeni güncellemede bizleri neler bekliyor? Daha önce Windows 10 Fall Creators Update ile kaldırılacak özellikleri listeledik. Şimdi ise gelen tüm özellikleri kısaca listelemek istedik.

Bu Windows güncellemesi, yaratıcı olmanın ilginç bazı yollarını tanıtmaktadır. Fotoğraflarınızı, videolarınızı ve 3D efektleri kullanarak hikayenizi anlatmanıza olanak tanıyan yeni bir fotoğraf deneyimi planlanıyor! Artı güvenlik, ürün bilgisi koruması, oyun, erişilebilirlik ve Windows Karma Gerçekte çeşitli geliştirmeler var.

Windows 10 Fall Creators Update
Windows 10 Fall Creators Update tüm yeni özellikleri

Windows 10 Fall Creators Update ile gelen tüm yeni özellikler

1. Akıcı Tasarım: Başlat Menüsü, Eylem Merkezi ve Microsoft Edge için Akrilik Materyali ve yarı saydam efektleri içerir.

2. Görev çubuğuna kişileri sabitleme: Posta uygulamasına veya Skype’a tek tıklamayla erişmek için kişileri görev çubuğuna sabitleyebilirsiniz.

3. Sık kullanılan web sitelerini görev çubuğuna sabitleme: Anında erişmek için bir web sitesini Edge tarayıcıdan görev çubuğuna sabitleyebilirsiniz.

4. Tarayıcınızı açmadan Cortana’da web arama sonuçları alma: Cortana sonuçları otomatik olarak genişleyecektir.

5. Dosyaları paylaşmak için sürükleyip bırakma: Bir e-postayı başlatmak için dosyalarınızı doğrudan görev çubuğunuzdaki kişilere sürükleyin veya doğrudan paylaşım seçicisiyle kişilerinizle paylaşın.

6. Yeni el yazısı deneyimi: Bir el yazısı paneli, daha fazla jest, daha kolay düzenleme, emoji ve geliştirilmiş el yazısı tanıma özelliğine sahiptir.

7. Yeni oyun özellikleri: PC oyuncuları, Karıştırıcı kullanarak oyunları akışlandırabilir ve Oyun Modu’nu kullanarak daha iyi performans elde edebilirler.

8. Story Remix: Fotoğraflarınıza ve video kliplerinize, müzikler, temalar ve geçişlerle birlikte 3D efektler ekleyin.

9. Hesap makinasında kur çevirici: Hesap makinesi uygulamasına uluslararası bir para birimi dönüştürücü dahildir.

10. Office uygulamaları için 3D desteği: Word, Excel veya PowerPoint dosyasına kolayca bir 3B nesne ekleyin.

11. Emoji 5.0: Yeni ve gelişmiş emoji tasarımları.

12. Daha iyi depolama yönetimi: Dosyalar, İndirilenler klasöründe 30 gün sonra otomatik olarak silinebilir.

13. Microsoft Edge’de PDF tabanlı formlar: Edge içindeki PDF tabanlı formları doldurun ve doğrudan PDF’lerde notlar alın.

14. İsteğe bağlı OnDrive dosyaları: OneDrive dosyalarını disk alanı kullanmadan Dosya Gezgini’nde görüntüleyebilir ve erişebilirsiniz.

15. PC’de dokunmatik klavye: Tek elle dokunmatik klavye şekil yazma, dikte etme ve gelişmiş metin tahmini sağlar.

16. Geliştirilmiş pil ömrü: Arka plan uygulamalarını azaltarak CPU güç tüketiminde %11’e kadar tasarruf sağlayacaktır.

17. Karışık gerçekliği görüntüleme: Bilgisayarınızdaki kamera aracılığıyla, gerçek çevresi karışık 3D nesneler görebilirsiniz.

18. Geliştirilmiş Kalem deneyimi: Kalemle ilerleyin, içeriği daha verimli seçin ve kayıp bir kalem bulma konusunda yardım alın.

19. Daha fazla güvenlik ve koruma: Windows Defender Antivirus’taki yeni korumalar, fidye yazılımı da dahil olmak üzere kötü amaçlı uygulamalara ve tehditlere karşı korunmaya yardımcı olur.

20. Android ve iPhone’a bağlanma: Bir web sitesini veya Office dokümanını iPhone’unuzda veya Android telefonunuzda görüntüleyin ve bir tıklama ile bilgisayarınıza geçin.

Windows 10 Fall Creators Update herkes için kullanılabilir olduğunda, bu özellikler hakkında ayrıntılı olarak konuşmaya başlayacağız.

Birkaç yeni özellik eklenmişken, Windows 10 Fall Creators Update’den kaldırılacak birkaç özellik var.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir