Windows 10 Filmler ve TV uygulamasını Mini Görünümde oynatma

Çalıştığınızda bile, en sevdiğiniz filmleri veya TV şovlarını izlemek artık Windows 10 bilgisayarda mümkündür. En yeni Windows 10 güncellemesi, ‘Mini Görünüm‘ de dahil olmak üzere birçok işlevsel iyileştirme ve yeni özellik getirdi.

Herhangi bir işle meşgul olduğunuz zaman da bile filmlerinizi izlemek istiyorsanız, film oynatıcı ekranının mini bir görünümde olması gerekmektedir. Windows 10’daki Filmler ve TV uygulaması mini bir ekran görünüme giremiyordu. Ancak yeni güncelleme ile bunu yapmak mümkündür. Bunu nasıl yapacağınızı görmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

Windows 10 Filmler ve TV uygulamasında Mini Görünüm özelliği

Mini Görünüm‘, kullanıcının favori filmlerini ve TV şovlarını bir resim içi resim modunda izlemesini sağlayan Windows 10 makinelerindeki yeni özelliktir. Özellik şu anda yalnızca Filmler ve TV uygulaması ve Skype’ı destekliyor.

Windows 10 PC’nizde Mini Görünüm özelliğini nasıl kullanacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

  • Özellik yalnızca Filmler ve TV uygulaması olarak kullanılabilir olduğundan, önce bu varsayılan uygulamayı Windows 10 makinenizde olması gerekir. Uygulamayı PC’nizde normalde açın.
  • Şimdi, uygulama başlatıldığında, tercih ettiğiniz medyayı açın, bir TV şovu veya herhangi bir film olabilir. Ortamı oynatın ve ekranınızın alt kısmında görünen kontrol çubuğuna gidin.

  • Kontrol çubuğunda, tam ekran düğmesinin yanında yeni bir seçenek göreceksiniz. Bu yeni seçenek, aynı zamanda resim içinde resim modu olarak da adlandırılan Mini Görünüm simgesidir.
  • Mini görünümde yürüt simgesini tıklayın ve çalınan ortam anında ekranınızın sağ üst köşesine sabitlenir. Simgeyi tekrar tıkladığınızda Mini Görünümden çıkacaktır.

Daha önce resim içinde resim modu yalnızca bir TV ekranında bir kanalın görüntülendiği televizyonlarda ve aynı zamanda başka bir kanalın pencerelerde görüntülenebildiği televizyonlarda mevcuttu. Windows Creators Update sayesinde, artık bu özelliği dizüstü bilgisayarlarımızda ve masaüstümüzde de kullanabiliriz.

Mini görünüm (resim içindeki resim modu), Windows 10 makineleriniz üzerinde bir çok görev gerçekleştirir ve mevcut medya pencerenizi taşınabilir bir küçük pencereye dönüştürür.

Şu an için Microsoft, yalnızca masaüstü uygulaması olan Filmler ve TV için kullanılabilir olsa da, yakında makinenizdeki diğer uygulamalar için kullanıma sunulacağından emin olabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir