Windows 10 Fotoğraflar ile Videoya Slow Motion Efekti Ekleme

Slow Motion, videolara ağır çekim efekti ekleme teknolojisidir. Windows 10 Fotoğraflar uygulaması ile videoya slow motion (ağır çekim) efekti eklemeyi göstereceğiz.

Slow Motion (Ağır Çekim), hemen hemen her videonun tamamen farklı bir tecrübe ile izlenmesini keyifli hale getirebilir. Bugün pek çok cihaz, hangi işletim sistemi çalıştırdığına bakılmaksızın, yavaş çekim videoları destekliyor. Microsoft Windows 10 cihazları, yerleşik Fotoğraf uygulaması ile videolara yavaş çekim efekti uygulayacak şekilde ayarlanmıştır.

Adobe Premier kadar tam özellikli video düzenleme uygulaması olmasa da, Fotoğraflar uygulaması basit ve hızlı düzenlemeleri yapmak için oldukça faydalı bir araçtır. Tek yapmanız gereken, uygulamanın en son sürümünün yüklü olup olmadığını bilmenizdir. Yani, Windows 10 en son güncellemesinin yüklü olması gerekmektedir.

Windows 10 Fotoğraflar uygulaması ile videolara Slow Motion efekti ekleme

Windows 10 v1709’da, Fotoğraflar uygulaması, videoya Slow Motion efekti ekleme becerisini kazanmıştır. Bunun için İnternet’ten herhangi bir program yüklemenize gerek yoktur. Ayrıca, yaptığınız değişiklikleri görmek için önizleme yapabilirsiniz. Uygulama, orijinal video dosyasının içeriğini bozmadan video dosyasının yeni bir kopyasını oluşturur.

Windows 10’da Fotoğraflar uygulamasını kullanarak videoyu Slow Motion yapma yöntemini ele alalım.

Önce Slow Motion efektini eklemek istediğiniz video dosyasını bulun.

1. Adım: Video dosyasını sağ tıklayınBirlikte aç seçeneği üzerine gelin, video dosyasını Fotoğraflar uygulaması ile açmak için Fotoğraflar seçeneğini seçin.

2. Adım: Düzenle ve Oluştur ve ardından ‘Yavaş gösterim ekle‘ seçeneğine tıklayın.

3. Adım: Yavaş gösterim ekranı açılır ve burada, sarı ve beyaz kaydırıcıları istediğiniz video kısımlarına kaydırın ve ağır çekim efektinin istenen hızını ayarlayın.

4. Adım: İşiniz bittiğinde, Kopyasını kaydet seçeneğine tıklayın. Bu, orijinal dosyaya ek olarak yavaş çekim efekti içeren yeni düzenlenmiş bir dosya oluşturur. Ayrıca, orijinal video dosyasının düzenlenmiş kopyası orijinal video dosyasının bulunduğu yere kaydedilir.

Windows 10 Fotoğraflar uygulaması ile videoya yavaş gösterim efekti ekleme yazımız, umarız bu yardımcı olmuştur. 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir