Windows 10 için en iyi RSS Okuyucular

Zengin Site Özeti-Rich Site Summary (RSS), kullanıcıların sürekli olarak gelişen web içeriğine abone oldukları sitelerden erişmelerini sağlayan bir web besleme biçimidir. Bu beslemeler, besleme okuyucuları veya haber toplama yazılımı kullanılarak okunabilir.

Sağlam ve temiz RSS okuyucusu bulmak çok önemlidir. En iyi RSS okuyucuları, verimli, okunabilir ve kullanımı kolay olmalıdır. Windows için, RSS yayınlarını e-posta bültenlerine dönüştürebilir veya test ettiğimiz bu araçları deneyebilirsiniz, çünkü Windows 10 için en iyi RSS okuyucuları sıraladık.

GreatNews

GreatNews tasarım ve görsel açıdan pek cezbedici değildir. Herhangi bir standartta, gösterişli olmayan Windows Kayıt Defteri Düzenleyicisine çok benziyor. Daha kapsamlı toplu bilgilere yardımcı olmak için açılır menü içeren anahtar kelimelerle dolu bir panel var. Bir girişi tıkladıktan sonra, hedef sayfayı temel biçimlendirme ve resimlerle hemen yükleyecektir. Pencereyi terk etmek zorunda kalmadan bir sitenin tamamını gezinebilirsiniz. Haberleri vurgulayabilir, kaydedebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Readiy (Windows Mağaza)

Readiy, Windows Mağazasında listelenen başka bir uygulamadır. Gelişmiş tasarım, okumayı hoş bir deneyim haline getirir. Harika olduğunu düşündüğümüz bir özellik, Readiy’in Windows eko-sistemi ile tamamen gömülü olmasıydı. Dolayısıyla bağlantınızı ölçüyorsanız veya güncellemeler için bant genişliğini sınırlarsanız, içeriği otomatik olarak yenilemezsiniz – bu, manuel olarak yapmak zorunda olduğunuz anlamına gelir; bu nedenle, yenileme simgesini ve videoyu tıklayın. Erişilen içerik, uygulama içinde, ancak ayrı bir ekranda açılır. Testlerimizde, bazı sayfaların yüklenmesi biraz zaman aldı.

FeedReader

Feedreader, ücretsiz ve Türkçe dil destekli son derece işlevsel bir veri toplama aracıdır. Otomatik olarak kendisini günceller ve veri toplama üzerine sizi sürekli bilgilendirir. Kuşkusuz tekrarlanan bildirimler, özellikle birden çok yayın abone olduğunuzda eski hale gelir. Sayfalar, tam biçimlendirme ile uygulamada açılır ve sağ üst köşedeki bir düğme aracılığıyla bir tarayıcıda açılabilir.

Fedora Reader (Windows Mağaza)

Fedora Reader karmaşıklığı azaltarak RSS okuyucularına bir basitlik katmanı ekler. Bu okuyucu, metni (köprüler dahil) ve resimlere odaklanan asgari biçimlendirme ile varsayılan Windows fontlarında hedeflenen sayfanızı yükler. Bu yaklaşımın avantajları, Windows tablet kullanıcıları, en sevdikleri içeriği Windows’un yerel biçimlendirmesiyle alacak olmasıdır. Dezavantajı, bir sonraki girişi okumak için menüye geri dönmeniz gerekeceğidir, ancak listeleriniz optimize edilirse bu pek de güçlük yaratmaz.

JetBrains Omea Reader

JetBrains Omea Reader, Microsoft Outlook’un eski bir sürümüne benziyor, ancak performansıyla pekte alakalı değildir. JetBrains Omea içeriği orijinal biçimlendirmesi ile yüklemez. İlk bakışta, çok sayıda sekme korkutucu görünebilir ancak ek işlevsellik içindir ve performansı etkilemez.

RSS Central (Ücretli)

RSS Central, tasarım açısından çok iyi görünüyor. Varlık ve işlevsellik bakımından Windows Mail’den esinlenilen RSS Central, bir web sayfasını bütünüyle yüklemenize (biçimlendirme ve hepsi) ve ayrı bir web tarayıcısına açmanıza izin verir. Bunun dışında, Atom ve RDF haber akışlarını görüntüler ve abone olduğunuz yayınları hemen hemen bir araya getiren hızlı çoklu indirme sistemi sunar. Son olarak, RSS Central ayrıca makale arama araçları, okunmuş / okunmamış durum değiştirme ve e-posta paylaşım seçenekleri ile birlikte gelir.

NextGen Reader (Ücretli)

NextGen Reader, web sayfalarından yalnızca snippet’ler yükleyen ve tam sayfayı yüklemek için “Read Now” tıklamayı gerektiren tek RSS okuyucusudur. Bu nedenle, yükleme süresi neredeyse yoktur, tarama işlemlerini oldukça verimli hale getiriyor. Abone olduğunuz feed’deki tüm girdileri okumayı tercih ederseniz, bir anlaşma kırıcı olabilecek her yayını yüklemeniz gerekir. Ek olarak, herhangi bir mesajı, uygulama içinden Twitter ve Facebook üzerinden anında paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir