Windows 10 için En İyi Torrent İndirme Programları

Torrent dosyalarını diğer dosyalar gibi direkt indiremezsiniz. Bunun yerine, özel bir program türü olan torrent indirme programlarına ihtiyacınız var. Bu yazımızda Windows 10‘da dahil diğer sistemler için en iyi torrent indirme programlarını paylaşıyoruz.

Torrent indirme ile ilgili iki geniş seçeneğiniz vardır; abone olduğunuz online hizmetler olan bulut depolama yazılımları ve doğrudan bilgisayarınıza yüklediğiniz programlar. Torrent indirmeden önce, her zaman bilgisayarınızda bir anti-malware yazılımı kullanmaktır. Kötü amaçlı ve casus yazılımlara karşı koruma sağladıktan sonra torrent yüklemeleri yapmanızı tavsiye ederiz. Bilgisayarınızı herhangi bir zararlı yazılımdan korumak için gereklidir.

Bulut yazılımları, P2P alışkanlıkları konusunda daha iyi olsa da, hem bulut hem de istemci yazılımın avantajları vardır. Her biri farklı zevklere uygun fiyat, kontrol ve özelleştirme seviyeleri sunar. Aşağıda, torrent dosya paylaşımınızla birlikte kullanılacak en popüler torrent downloader programları bulacaksınız. Bu listemizdeki programlarla ilgili düşüncelerinizi yorumlarınızla birlikte bildirmenizi bekliyoruz.

1. Tixati

Tixati, WinMiX OpenNap programının mimarının yazdığı güvenilir ve hızlı torrent programdır.

Sıkıştırma özellikleri ve öncelik ayarlamaları, P2P kullanıcılarına hitap eder, ayrıca indirme hızları Vuze ve uTorrent kadar hızlıdır. Grafikleri ve yönetici gösterge tablosu ekranı çok profesyonel. Bu program kesinlikle bugünün en iyi torrent programları arasında yer alıyor.

Tixati, Windows ve Linux sistemleri ile uyumludur ve ayrıca portable sürümü de var. Aşağıdaki bağlantıdan indirme sayfasına giderek sisteminize uygun olan sürümü indirebilirsiniz.

Tixati indir

2. Transmission

Mac kullanyorsanız, Transmission, deneyeceğiniz ilk torrent indirme programlarından biridir.

Bu açık kaynaklı program, Mac için özel olarak tasarlanmıştır, böylece mümkün olan en hızlı indirme hızına ulaşır. Diğer PC tabanlı ve Linux tabanlı rakipleri kadar özellik açısından zengin değil ancak kesinlikle taleplerinizi karşılayacak ve torrent dosyalarınızı hızlı bir şekilde indirecek.

Transmission, Windows, Mac ve Linux sistemler ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantılardan programın indirme sayfasına giderek sisteminize uygun olan sürümü indirebilirsiniz.

Transmission indir

3. Deluge Torrent Software

Deluge, Windows, Mac, Linux ve Unix üzerinde çalışan açık kaynak torrent indirme programıdır.

Bu torrent istemcisi, en az bellek ve işlemci gücü kullanan çok hafif bir üründür. Önceliklendirme özellikleri yanı sıra, ciddi P2P kullanıcıları için paha biçilemez olan seçici ve programlı indirme olanağı sunar.

Deluge Torrent Software, Windows, Mac ve Linux sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantılardan programın indirme sayfasına giderek sisteminize uygun olan sürümü indirebilirsiniz.

Deluge Torrent Software indir

4. uTorrent

Hem “u-torrent” hem de “micro torrent” olarak bilinen bu, en popüler istemci tabanlı torrent indirme programlarından biridir.

uTorrent, büyük torrent downloader’ın ihtiyaç duyacağı tüm işlevlere sahiptir ve yalnızca 1 MB sabit disk alanı gerektirir.

uTorrent, rakiplerinin tüm indirme performansına sahiptir. uTorrent ile ilgili daha fazla bilgi ve indirme için daha önceden hazırladığımız uTorrent yazımıza gidebilirsiniz.

uTorrent indir

5. Tribler

Tribler özel bir şeydir. Hem torrent istemcisidir hem de Web’de torrentleri bulmak için dahili bir arama motorudur.

Tribler’ı daha fazla kişi kullanırsa, bu aslında insanların en sevdiği torrent sitelerinin defalarca kapanmasına neden olan tekrar eden sorunun üstesinden gelir.

Tribler, Windows, Mac ve Linux sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantılardan programın indirme sayfasına giderek sisteminize uygun olan sürümü indirebilirsiniz.

Tribler indir

6. Vuze

Vuze, kullanmadığınız pek çok özellikleri içeren bir yazılım ürünüdür. HD videolar da dahil olmak üzere Vuze’de herhangi bir medyayı oynatabilirsiniz. Müzik çalabilir ve bu üründeki herhangi bir ortamın çoğunu çalıştırabilirsiniz. Görünüşe göre, iPhone, Xbox veya PSP’de medya çalıştırmak için Vuze’yi de kullanabilirsiniz.

Vuze çok popülerdir ve Vuze’ye birkaç gün denemek ve bu güçlü ürünün medya indirme ve görüntüleme tarzınıza uyup uymadığını kendiniz belirlemek isteyeceksiniz.

Vuze, Windows, Mac ve Linux sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Vuze indir

7. BitComet

BitComet torrent downloader çok iyidir ve uTorrent, Transmission, Vuze ve Tixati’ye birçok kullanıcı kaybettirmiş bir programdır.

Programın kullanım özelliklerinin yanı sıra, iyi görünümlü bir arayüz istiyorsanız BitComet programını denemenizi tavsiye ederim. Ancak, torrent indirmeye yeni başlıyorsanız önce uTorrent veya Vuze ile başlayabilirsiniz.

BitComet’in hatalı oran bilgisini bildirdiği ve ayrıca DHT’ye veri sızdırdığı yaygın bir inanç olduğu için birçok özel torrent sitesi BitComet’i kullanmanız için sizi yasaklar.

BitComet indir

8. BiglyBT

BiglyBT, Vuze / Azureus tabanlı olarak reklamsız olarak kullanabileceğiniz yeni bir çapraz platform açık kaynak torrent istemcisi.

BiglyBT, Java gerektirir. Entegre bir Java çalışma zamanı ortamı ile birlikte gelir, böylece sel istemcisini kullanmak için Java’nın sisteme genel olarak yüklenmesi gerekmez.

BiglyBT, birden çok torrentde benzer dosyaları otomatik olarak algılar ve dosyaları indirmek için torrentleri birleştirir ve mümkünse eksik torrentleri onarır.

BiglyBT indir

Siz hangi Torrent indirme programını kullanıyorsunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir