Windows 10 için Razer Cortex Game Booster

Bilgisayarda en yeni oyunları oynamayı kim sevmez? Fakat bu modern oyunların hepsi performans ve daha iyi donanım özellikleri gerektirmektedir. Oyun oynarken donanım bileşenlerini verimli bir şekilde kullanıp kullanmadığınızı merak ediyor musunuz? En sevdiğiniz oyunları, daha iyi grafik kalitesi ile oynamak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda tam olarak bunu nasıl yapacağımız hakkında konuşacağız. Bilgisayarınızı oyun için optimize etmenize izin veren Razer Cortex adlı Windows PC için ücretsiz bir Oyun Hızlandırıcı programını işlemek istedik.

Razer Cortex Game Booster

Oyunu en iyi duruma getirme ve daha pürüzsüz hale getirmek için oyuna maksimum kaynak ayrılması gerekir. Yani, oyun oynarken gerekli olmayan görevleri ve uygulamaları kapatmak faydalı olacaktır. Görevleri sonlandırmak, oyunlar tarafından daha fazla kullanılabilecek kaynakları, boşa çıkaracaktır. Bunun dışında, Razer Cortex, oyun oturumunu tamamladıktan sonra ihtiyacınız olan tüm istatistikleri sunar. En iyi şey ise, oyun oynadıktan sonra, otomatik olarak bilgisayarı orijinal galine geri döndürür.

Program önceden yüklü ayarlamalar ve yapılandırmalar ile gelmektedir. Genel oyun deneyiminizi daha iyi ayarlamak için kendiniz bir çok ayar seçeneklerini değiştirebilirsiniz. Aslında herhangi bir işlem yapmasanız bile işinize yarayacak ayarlamalar içermektedir. Eğer bu tarz programları kullanma konusunda acemi iseniz, mevcut ayarlar işinizi görebilir. Bu programı bilgisayara kurmak oldukça kolaydır, tek yapmanız gerekene yükleyici dosyasını indirip çalıştırmaktır.

Razer Cortex Game Booster indir

Aracı kullanmaya başlamak için bir Razer hesabı oluşturmanız gerekir. Bu, aracın kendisinden yapılabilir veya web sitesine gidebilirsiniz. E-postanızı doğruladıktan ve uygulamaya giriş yaptıktan sonra, oyunlarınızı eklemeye başlayabilirsiniz. Aracı bilgisayarınızı otomatik olarak oyunlar için taramasına rağmen bunları manuel olarak da ekleyebilirsiniz.

Artık mevcut optimizasyonları ve düzeltmeleri seçmek için hızlı bir şekilde ‘GAME BOOSTER‘ sekmesine gidebilirsiniz. Artışların altında görüntülenen sayı, oyununuz için daha fazla RAM boşaltmak için optimize edilecek öğelerin sayısını gösterir. Ve ayar altındaki sayı, sistem performansınızı hızlandırmak için optimize edilebilecek öğelerin sayısını belirtir. Hem ‘Tweak‘ hem de “Boost“u hemen uygulayabilir veya oyunu başlattıktan sonra otomatik olarak yürütülecektir. Bilgisayarınızın özellikleri, ‘My Rig‘ sekmesinde de izlenebilir.

Razer Cortex sadece bir oyun güçlendirici değil; diğer oyun içi medya özellikleriyle de birlikte gelir. Örneğin, araç ekran görüntüleri almanıza ve oyunlarınızdan video kaydetmenize olanak tanır.

Dahili Gamecaster yer paylaşımını da etkinleştirebilirsiniz. Oyun denetleyici yer paylaşımı, önünüzde bazı önemli oyun içi özellikler getiriyor. Bunun dışında, oyununuzun canlı performansını izlemek için FPS overlay etkinleştirebilirsiniz. Üstelik, bu kaplamaları oyundan anında etkinleştirmek / devre dışı bırakmak için kısayol tuşları ayarlayabilirsiniz.

Razer Cortex Game Booster indir

Araç, Twitch gibi akışlı platformların çoğunu destekliyor. Ayrıca kısayol tuşlarını etkinleştirebilir, böylece oyunun kendisinden anında başlayabilirsiniz. Önemli özelliklerin çoğuna sistem tepsisinde de erişilebilirsiniz ve oradan oyunlarınızı doğrudan başlatabilirsiniz.

Razer Cortex, tartışmasız Windows PC için kullanılabilecek en iyi ücretsiz oyun hızlandırıcı programdır. Çok oyun oynuyorsanız, bilgisayarınızda olması gereken programlardan biridir. Bu aracı kurduktan sonra grafik kalitesinde önemli bir iyileşme olduğunu fark edebilirsiniz. Bilgisayarınızı optimize ederken araç uygulamalarını geçici olarak kapatabileceğini unutmayın. Dolayısıyla, bir oyun oturumu başlatmadan önce tüm verilerinizi kaydettiğinizden emin olun. Özelliklerin artırılmasının yanı sıra, araç tarafından sunulan oyun içi yer paylaşımı özellikleri muhteşemdir. Canlı FPS yer paylaşımı, oyunlarınızı izlemenize ve Razer Cortex tarafından sağlanan fazladan FPS’yi bilmenize olanak tanır.

Windows 10 için Razer Cortex Game Booster indir (154MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir