Windows 10 için ücretsiz en iyi Çocuk Oyunları

Windows 10 bilgisayarda çocuklarınızın oynayacağı ve yeteneklerini geliştireceği ücretsiz en iyi oyunları hazırlamak istedik. Çocuklarınız hem eğlensin hemde becerilerini geliştirsin. Özellikle çocuklar artık İnternet ile oldukça haşır neşir oldular ve beğenilerine göre oyunları bulmaları çok kolaydır.

Oyunlar bir uygulama biçiminde oynatılarak çocuklar telefonlara erişebildikleri için TV ve video oyunları için de iyi bir yer tutuyor. IQ oyunlarından okul öncesi oyunlara kadar bir çok çocuk oyunu var. Microsoft’daki ücretsiz çocuk oyunlarından bazılarına bir göz atmak istedik. Sizde, çocukların oynayabileceği oyunları tavsiye edebilirsiniz.

Windows 10 için ücretsiz Çocuk Oyunları

İşte Microsoft Mağaza bulunan Windows 10 için en iyi çocuk oyunlarından bazıları. Bazıları okul öncesi uygulamalar, bazıları eğitim ama çoğunlukla çocuklar için eğlencelidir. Sizde çocukların faydalanabileceği oyunları biliyorsanız ve listemizde yoksa, yorumlarınızı bekliyoruz.

1. Hexagon Puzzle

En kapsamlı ve en eğitici bulmaca oyunu, bir çocuğun reflekslerini ve renk duyularını geliştirmek için inanılmaz bir oyundur. Çok duyarlıdır ve oyun kurallarını anlamak için biraz zaman gerekir. Çocuklar kendileri bile oynayarak anlamaya başlarlar. Oyun puanı ile eğlenceli bir etkinlik haline geliyor. Ayrıca çok oyunculu bir oyundur ve çocuklar aslında arkadaşlarıyla oynayabilir.

Hexagon Puzzle oyununu indirin (Microsoft Mağaza)

Hexagon Puzzle oyunu indir

2. Cooking for Kids

Eğlenceli ve renkli bir etkinlik oyunu olan Cooking for Kids, çocukları kullandıkları ve tükettiği basit şeylerde daha akıllı hale getiren bir şeydir. Örneğin, pizza, dondurma veya sandviç. Oyun, dondurma veya sandviçlerin nasıl yapıldığını ve içlerinde nelerin olduğunu öğretiyor. Temelde kendi sandviçlerini veya dondurmalarını hazırlayabilirler ve içeriklerle oynayabilirler. Bu da onlara günlük yiyeceklerini iyi kavratıyor.

Cooking For Kids oyununu indir (Microsoft Mağaza)

Cooking for Kids oyunu indir

3. Çocuklar için oyun: çiftlik hayvanları boyama

En faydalı uygulamalardan biridir. Çiftlik hayvanları boyama oyunu eski güzel boyama kitabı yerine kullanılabilir. Ana okulu öğretmenleri veya okul öncesi öğrencileri için en uygun olan bu oyun, çocukların hayvanları renklendirmesini sağlar ve ebeveynler çocuklarının çalışmalarını paylaşabilir. Çocukların boyama yeteneklerini, hayvanları tanımasını ve ayrıca hayvanların gerçek renklerini öğrenmelerini bile sağlayabilir.

Çiftlik hayvanları boyama oyununu indir (Microsoft Mağaza)

çiftlik hayvanları boyama oyunu indir

4. Dress Up Pretty Dancer

Bu uygulama, özellikle kız çocukların birkaç karakter giydirmelerini sağlamaktadır. Uygulama aynı zamanda çocukların renk duygularını geliştirmelerine ve nereye gideceklerine izin veriyor. Daha kapsamlı olduğu ve inanılmaz detaylara sahip olduğu için okul öncesi bir salon oyunundan daha iyidir.

Dress Up Pretty Dancer oyununu indir (Microsoft Mağaza)

Dress Up Pretty Dancer oyunu indir

5. Talking John Dog

Çocuklar için mevcut en iyi ücretsiz oyunlardan biri olan Talking John Dog, inanılmaz etkileşimli bir oyundur. Temel olarak, işleri kendi tarzında yapan konuşan bir köpek içerir. Oyun 3D grafikler ve çok iyi animasyonlar içeriyor. Oyun birkaç özelliğe sahiptir ve hayvan temelli oyunları oynamayı seven çocuklar için mükemmeldir. Ailenize bir evcil hayvan getirmeden önce çocuğunuzun bu oyunu oynamasına izin vermek de yararlı olabilir.

Talking John Dog oyununu indir (Microsoft Mağaza)

Talking John Dog oyunu indir

6. Çocuklar için Okulöncesi oyun

Mükemmel bir okul öncesi oyundur, bu oyun birden fazla özelliği olduğu için komple bir deneyimdir. Matematik oyunlarından eşgüdüm oyunlarına, eşlemeye, eşleştirmeye kadar, bu oyun tek başına çocuğunuzun zekasını geliştirmede çok faydalı olabilir. Bu oyun da son derece iyi kavramsallaştırılmış ve eğlenceli bir oyundur. Bu yardımcı olmak için oyunlar ve bulmacalar, renkler, şekiller, sayılar, harfler, meyveler, sebzeler ve boyama hepsini içerir.

Çocuklar için Okulöncesi oyunu indir (Microsoft Mağaza)

Çocuklar için Okulöncesi oyun indir

7. Happy Bear Supermarket

Listemizde yer alan en eğlenceli oyunlardan biridir. Çocuklar, süpermarketten farklı şeyler bulmak zorunda kaldıklarından, aynı zamanda bir renklendirme oyunu veya bir yemek oyunu gibi çalışır. Çocukların temelde gizli öğeleri bulması gerekir. Bu oyun aynı zamanda çocuklara iyi bir süpermarket çalışanı olması ve müşterileri ele geçirmesi, sebzeleri temiz tutması için ne gerektiğini öğretir.

Happy Bear Supermarket oyununu indir (Microsoft Mağaza)

Happy Bear Supermarket oyunu indir

8. Zumas Royale – Marble Blast

En heyecan verici mermer atıcı oyunlarından biri olan Zumas, çok seviyeli ve çarpıcı grafikler içermektedir. Oyun çocuklara hız ve zaman yönetiminin önemini ve hatta haritaları bulmayı öğretiyor. Yakalamak çok kolaydır ve neredeyse bağımlılık yapıcıdır ve 6-12 yaşları arasındaki çocuklar için müthiş bir oyundur.

Zumas Royale – Marble Blast oyununu indir (Microsoft Mağaza)

Zumas Royale – Marble Blast oyunu indir

9. Desserts for Kids

Çocuklar için bir tatlı oyunu. Bu ücretsiz oyun, çocukların kendi istedikleri tatlıları yapmalarını sağlar. Çocuklar için yemek gibi ve mükemmel bir anaokulu oyunudur. Temelde tatlıların nasıl hazırlandığını öğretir ve içeriklerle deney yaparken eğlenmelerini sağlar. Çocuklar kendileri için çörek, kek ve hamur işlerini yapabilir ve soslarla, buzlu su ile oynayabilir.

Desserts for Kids oyununu indir (Microsoft Mağaza)

Desserts for Kids oyunu indir

10. Beauty Girl Salon

Çocukların renk duyularını ve zevklerini geliştirmek için eğlenceli başka bir oyundur. Özellikle kız çocuklarının oynayacağı tarzda elbise giydirme oyunudur. Temelde bir salonda bir karakter giyindirmek gerektiriyor, bu nedenle çocuklar elbiseleri, makyajları ve arka planda deney yapmayı seçebilir. Ebeveynler, karakter giydirmesi bittikten sonra çocuklarının çalışmalarını paylaşabilirler.

Beauty Girl Salon oyununu indir (Microsoft Mağaza)

Desserts for Kids oyunu indir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir