Windows 10 için ücretsiz en iyi hava durumu uygulamaları

Hava bildirimleri, meteorolojik veri organizasyonları bilgilerlerini sayısallaştırmaya başladığından beri akıllı cihazların temel dayanak noktası olmuştur. Uygulama geliştiricileri hava durumu bilgilerini öğrenmemiz için harika görünümlü uygulamalar oluşturdu. Hareket halindeyken hava durumu bilgisi uygun bilgi olduğu için, hava durumu verileri bir widget ile bir akıllı telefon üzerinden en iyi şekilde erişilebilirdi. PC kullanıcıları, en son hava durumu güncellemelerini almak için bir tarayıcıdan giriş yapma ihtiyaç duyuyor ancak Windows’daki uygulama mağazasında, kolay erişim için ayrıntılı hava verilerini gösteren birkaç uygulama var.

Sizler için bazı hava durumu uygulamalarını inceledik ve Windows 10 için elde edebileceğiniz en iyi hava durumu uygulamaları sunmak istiyoruz. Gelin birlikte daha detaylı inceleyelim.

1. Rain Gauge

Windows Holografik, PC ve mobil cihazlarda bulunan Rain Gauge, dünyanın herhangi bir yerindeki hava durumu verilerine erişmenizi sağlar. Buna ek olarak, Avrupa’da (İngiltere, İrlanda, Almanya, Hollanda, Belçika, Lüksemburg ve Danimarka) seçilmiş birkaç yer için yağış verisine erişebilir ve ne kadar yağmur beklediğinizi tahmin edebilirsiniz.

Windows 10 için ücretsiz en iyi hava durumu uygulamaları

Kullanışlı bir radar bulunur, sadece başka yerlerde coğrafi işaretleme işlevi görür ancak yukarıda listelenenler için bölgenizdeki bulut hareketinin görünür bir haritasını görebilirsiniz. Seçilen bölgelerin dışında yani ülkemizde bu görünür haritayı görmek mümkün değil. Ancak bu bölgelerde, yağmur verilerinin görsel bir haritasına erişebilirsiniz.

Rain Gauge uygulamasını indir (Windows Mağaza)

2. The Weather Network

Tüm Windows cihazlarında kullanılabilen Windows 10 için Weather Network uygulaması, güncel hava durumunu gösteren interaktif ve temiz bir tasarım sunar. Kullanıcılar aktif hava durumu ile ilgili uyarı alırlar ve fırtınaları radar haritaları ile izleyebilirler. Ayrıca, dünyanın dört bir yanındaki fırtınalarla ilgili en son haberleri alırsınız, ancak haberlerin bulunduğunuz konumla alakalı olmayabileceğini unutmayın.

Windows 10 için ücretsiz en iyi hava durumu uygulamaları

Bununla birlikte, mevcut bilgi miktarı çok ayrıntılıdır. Nemden yağış ihtimaline kadar her şey ile 14 günlük bir hava tahminini alabilirsiniz. Yer bazında ölçüm birimlerini bile oluşturabilirsiniz. Dolayısıyla, ABD, Liberya ve Myanmar (eski adıyla Burma) için emperyal birimler ve dünyanın geri kalan kısmı için metrik olabilir. Veya genel olarak tek bir ölçüm kullanın.

The Weather Network uygulamasını indir (Windows Mağaza)

3. AccuWeather

AccuWeather, özellikle akıllı cihazlarda ön plana çıkan ve varsayılan hava durumu uygulaması olarak iyi bir üne kavuşmuştur. Çok sayıda hava durumu uygulaması AccuWeather tarafından sağlanan verilere dayanmaktadır, bu nedenle bu uygulama geliştiricilerine saygı için, doğrudan kaynağa gitmemiz gerekir. Tamamen ücretsiz bir uygulamadır ve her şey erişilebilir durumdadır. Reklamsız bir deneyim yanı sıra 30 ve 90 günlük tahminlerin yanı sıra Platinum kilidini de satın alabilirsiniz.

Windows 10 için ücretsiz en iyi hava durumu uygulamaları

Emperyal ve metrik birimlerini ayarlayabilir, her 15 dakikada bir güncelleme alırsınız ve canlı karolarla bildirim alabilirsiniz. Eğer bu yeterli değilse AccuWeather, internetten çekilen ve şu anda dışarıdaki havayı doğru bir şekilde gösteren muhteşem bir görüntüyü göstermek için kilit ekranınızı oluşturmanıza izin verir.

AccuWeather uygulamasını indir (Windows Mağaza)

4. MSN Hava Durumu

Hava Durumu uygulaması Windows ile birlikte verilir. Yukarıda bahsedilen uygulamalarla ilgili her şeyi iyi alıyor ve onları basit bir sunumda paketliyor. Yağış verileri, eğilimler, grafikler, tahminler, rüzgar hızı, hatta ayın evreleri ve aradaki her şey olsun. Tasarım, Windows’tan beklediğimiz minimalist tasarım üzerine kuruludur. Arka plan resmi, bize dışarıdaki havayı doğru bir şekilde gösteren güzel bir görüntü gösterecektir. Canlı karo uygulaması, size dış hava şartlarını gösterirken de benzer bir görüntü gösterir. Hava Foreca tarafından desteklenmektedir; uygulama içi satın alımlar yoktur.

Windows 10 için ücretsiz en iyi hava durumu uygulamaları

Windows ile birlikte gelmektedir veya aşağıdaki bağlantıdan uygulamaya erişebilir veya tekrardan uygulamayı indirebilirsiniz.

MSN Weather uygulamasını indir (Windows Mağaza)

5. The Weather Channel

The Weather Channel, yukarıda belirtilen Hava Durumu uygulamalarından farklıdır. Hava, nem, çiğ oluşma noktası, gün doğumu / ayarı, ayın evreleri, rüzgar hızı, UV endeksi, görünürlük vb. gibi birimlere erişebilirsiniz.

Windows 10 için ücretsiz en iyi hava durumu uygulamaları

Bunun üzerine, geçmiş ve gelecekteki radarları gösteren bir radar haritası olan Weather Maps’i alırsınız. Harita katmanları yağış, kar yağışı, yol veya uydu görüntülerini ve rüzgar hızlarını gösterir. Ayrıca hava ile ilgili haberlerinizi HD olarak da akışla izleyebilirsiniz.

The Weather Channel uygulamasını indir (Windows Mağaza)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir