Windows 10 için Ücretsiz En İyi Oyun Videosu ve Ses Kaydetme Programları

Twitch gibi canlı yayın hizmetleri, oyun, görüş, eleştiri vb yayını yapan ve milyonlarca görüntüleyene dikkat çekiyor. Önceden kaydedilen video veya önceden oluşturulmuş video üzerinden ses yayını yapmak için bir pazar var ve eğer bu pazardan yararlanmak istiyorsanız, sizler için hazırladığımız uygulamalar oyuncular için harika ses kayıtları yapmalarını sağlıyor.

YouTube kanallarında veya oyun oynayışı hakkında videolar görmekteyiz. Bir çok kullanıcı yeni oynayacağı oyun ile ilgili tüyolar almak için bu video akışlarını takip etmektedirler. Sizde önceden hazırlanmış videolar üzerine ses kayıtlarını eklemek veya takipçileriniz için ses kayıtları yapmak istiyorsanız bu program yardımcı olacaktır.

Bir oyunda çok mu iyisiniz? Oyunların nasıl oynandığını, oyun içi ipuçları vermek veya sesli canlı yayın yapmak için ses kaydetme programları mı arıyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz. Evet oyuncular, bu programlara biz göz atmanızı tavsiye ediyorum.

1. Open Broadcaster Software (OBS Studio)

Daha önce OBS Studio programı hakkında bir bilgilendirme yapmıştım. Bu yazıda, kısaca değinmek istiyorum. Tamamen ücretsiz ve son derece özelleştirilebilir özellikler ile sonuna kadar doldurulmuş mükemmel bir kayıt programıdır.

Bilgisayardan yayın yapmak isteyenlerin ilk tercih ettiği programların başında gelir. Bu tür programların tek sıkıntısı, ilk kurulum ve özelleştirme adımlarıdır. Bunu bir kez yaptıktan sonra, artık gerisi çorap söküğü gibi gelir. Yer paylaşımlarını, özel görüntüleri, Photoshop’taki katmanlar gibi görselleri hareket ettirebilirsiniz. Başlangıçta yıldırıcı gelebilir, ancak zaman ayarlayıp işleyişini öğrenebilirseniz, başka herhangi bir uygulamaya bakmak istemeyeceksiniz.

OBS Studio Türkçe İndir


2. ShadowPlay

Geforce tarafından tasarlanan ShadowPlay, Nvidia’nın Geforce Experience aracı ile bir araya getiren canlı yayın programıdır. Bu araç, videoda olduğu gibi ses konusunda da yeteneklidir. Yer paylaşım seçenekleriniz var. ShadowPlay, CPU’dan gelen işleme stresini hafifletmeye yardımcı olan Nvidia GPU sürücülerini güçlendiren aynı optimizasyon teknolojisini kullanıyor. Bu programı kullanmak için, bir CPU’nun boşaltılmasına yardım edebilecekleri zamanki gibi bir Nvidia 600 serisine veya GPU’ya sahip olmaları gerekiyor. ShadowPlay bir Shadow Mode (Gölge Modu) ve Manual Mode sahiptir.

Gölge modu, oyununuzun son 20 dakikasını izler; bu, toplamda 20 dakikalık bir kayıt yapıyorsunuz demektir.

Manuel mod, tam olarak elle ayarlama yapacağınız moddur. Ne kadar süre kayıt yaptığınızı kontrol edersiniz. Kaydı, canlı yayın yapabilir veya sürücüye kaydedebilirsiniz. Araç her iki durumda da aynı derecede rahattır. Olağanüstü kalitede 4K çözünürlükte kayıt yapabilirsiniz.

ShadowPlay indir


3. Windows 10 Oyun Çubuğu

Oyun deneyimini geliştirmek ve özellikle oyun videosu kaydetmek için Microsoft tarafından Windows 10 ile sunulan en etkileyici özelliklerden biridir. Oyun video kliplerini en fazla 10 dakika kaydetmeye izin vermektedir.

Oyun Çubuğunu açmak için, oyun ekranı açık olduğunda Windows Tuşu + G kısayol tuşlarına basın. Ekran görüntüsü alma, oyunu kaydetme, yayın yapma, oyun modu gibi seçenekleri göreceksiniz. Oyun oynanışını yakalayarak bilgisayara kaydedebilir veya mixer.com’da canlı yayın yapmanızı sağlar.

Windows 10 Oyun DVR’si ile daha uzun oyun videosu nasıl kaydedilir?

Sınırlı bir kapasitede ShadowPlay benzeri bir özelliği vardır; bu, son iki saniyede bir veriyi kaydeder, bu da bir oyunun iki parçasını kaplayacak yeterli zamandır. Kalite seçenekleri standart kalite (720p) veya yüksek kalite (1080p) olup, 160 ila 320 kbps arasında ses kaydı yapabilirsiniz ve bu, özelleştirebileceğiniz kadar yüksektir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir