İndirilecek en iyi Windows 10 Masaüstü Araçları

Masaüstünü zenginleştirmek ve bir çok araca hızlı ulaşmak için masaüstü araçları faydalı olmaktadır. Ücretsiz olarak indireceğiniz en iyi Windows 10 masaüstü araçları hazırladık.

Microsoft, Windows 8 ve Windows 10 sistemlerinde Windows Mağaza uygulamaları ile masaüstü ile oldukça uzaklaştı. Özellikle Windows 7 sistemini kullananlar için masaüstü araçları oldukça popülerdi. Microsoft, sistemleri ve içeriğini savunmasız bıraktığı için bu araçları kaldırdı. Bir bilgisayar korsanız bile bu masaüstü araçlardan herhangi bir ile bilgisayarınıza kolayca erişebilirdi. Bununla birlikte, Windows 10 sistemlerinde bile masaüstü araçları / gadget kullanmak isteyenler için bu yazımızı hazırladık.

Windows 10 için Masaüstü Araçları

Windows 10’daki masaüstü araçları resmi olarak desteklenmese de, bunları bazı uygulamalarla yükleyebilirsiniz. Aşağıdaki listemizden istediğiniz masaüstü aracını indirip kullanabilirsiniz.

Windows 10 Masaüstü Araçları

1. 8GadgetPack

Bu araç, Windows 10’daki en popüler ve yaygın uygulamaları kullanmanızı sağlar. Sadece 8GadgetPack adlı gelişmiş bir sürümü tanıttı; önceki sürümünde bildirilen çeşitli hataları düzeltmeye çalışıyorlar. Ayrıca, Windows 10’un Anniversary Update için güncellendi ve araçların çoğu bu konuda çalışıyor. Bazı araçlara uygulama başlatıcısı, pano, CPU metre, para birimi, hatırlatıcı vb. dahildir. Gereksiz gadget’ları pakette bile silebilirsiniz.

Windows 10 için 8GadgetPack masaüstü aracını indir (22 MB)

2. Gadgets Revived

Gadgets Revived, ihtiyaç duyduğunuz masaüstü araçları / gadget’ları almanızı sağlar ve kendinize ait tarzda çalışır. Gadgets Revived yükleyiciyi indirirsiniz ve yüklemek istediğiniz masaüstü araçları / gadget’ları seçersiniz. Paket modunda olduğu gibi tam olarak çalışmaz ve araçlar 16’dan fazla kategoriye ayrılır. Her kategori aynı masaüstü aracının / gadget’ın çeşitli türlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. Pano yöneticisi, hesap makinesi, müzik radyo, sayaçlar ve zamanlayıcılar gibi en önemli araçlardan bazılarına sahiptir.

Windows 10 için Gadgets Revived masaüstü aracını indir

3. Win10 Widgets

Win10 Widgets birinden daha fazla nedenden ötürü fütüristik. Müzik, pil, WiFi gibi en belirgin temel gereksinimlerinizi karşılar ve ayrıca yanıt vermeye çalışır. Ayrıca, duvar kağıtlarını kişiselleştirme veya ekran boyutunu ayarlama imkanı sağlar. Yapımcılar ayrıca Windows 10 temasıyla uyumlu olmasına yönelik çalışmışlardır. Tek kötü tarafı, bu aracın otomatik güncelleme işlevinin bulunmamasıdır. Aslında kendi web sitesini ziyaret etmeniz ve en son güncellemeler hakkında sekmeler bulundurmanız gerekecek.

Windows 10 için Win10 Widgets masaüstü aracını indir (3 MB)

Bu araç Rainmeter programı üzerinde de çalışır ve oldukça etkilidir. Rainmeter ve Win10 Widgets tek bir pakete yükleyebilirsiniz. Bu aynı zamanda bir araç düzenleme editörü olduğundan, sisteminizi onunla özelleştirebilir ve aynı zamanda en zahmetsizce tasarlanmış widget’lardan biridir. Postalardan hava durumuna, saat ve gelişmiş araçların hepsi zorunluluğa göre koordine edilir ve çok kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

4. Rainmeter

Rainmeter, en çok kullanılan masaüstü araç paketlerinden biridir ve inanılmaz sayıda uygulama ve araç koleksiyonuna sahiptir. Ayrıca medya dosyalarını özelleştirme ve saklama için çok sayıda özelliğe sahiptir.

Windows 10 için Rainmeter masaüstü aracını indir (2.3 MB)

5. XWidget

XWidget platformu, tasarımcılar ve yaratıcı sektör çalışanlarıyla çok popülerdir. Ayrıca bir widget editörüdür ve profesyonel düzeyde animasyonlara sahiptir. 8GadgetPack için en iyi alternatiflerden biridir.

Windows 10 için XWidget indir (8.2 MB)

6. Avedesk

Avedesk de gadget’lar söz konusu olduğunda temel özelliklere sahiptir. Bu program, tıpkı eski günlerdeki gibi Windows 10 masaüstü ekranınızda simgeler olmasını sağlar. Ancak simgeler farklı ve çok gelişmiş – çok görevlendirebilecek küçük eklentilerle geliyorlar. Temel olarak, mail, hesap makinesi, vb. gibi gerekli araçlar için kısayol görevini görüyor. Avedesk’deki yeni güncelleme özellikleri, aracı daha şık ve daha başarılı bir görünüm kazandırdı. Windows 10 için bir masaüstü araç paketi isterseniz, Avedesk tavsiye edilir.

Windows 10 için Avedesk indir (5.7 MB)

7. AddGadgets

Yaklaşık 15 tane masaüstü aracını barındıran bir gadget sitesidir. Aşağıda vereceğimiz bağlantıdan giderek, birbirinden farklı masaüstü araçlarını indirebilirsiniz. CPU sayacı, Amazon arama, pil sayacı, kontrol sistemi, para birimi, dijital saat, sürücü sayacı, deprem sayacı, ekran kartı sayacı, ağ sayacı, hava durumu sayacı, dünya saati gibi önemli masaüstü araçlarını kolayca indirebilirsiniz.

Windows 10 için AddGadgets masaüstü araçlarını indir

Bir alet seçerken öncelikleriniz konusunda dikkatli olun. Önce gerekli olanları alın ve mümkünse yalnızca tavsiye edilenleri kullanın. Rastgele veya bilinmeyen araçları yüklemek, bazen sisteminizi savunması hale getirebilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir