Windows 10 Movie Maker ile video klip, film, sunum yapma ve düzenleme

Movie Maker, Windows’un en eki programlarından olan ve halen kullanımı olan sayılı programlardan biridir. Windows 10 ile yerini Fotoğraflar uygulamasına bırakmış olsa da, Movie Maker programının yeri ayrı dimi? Hadi gelin Movie Maker tadını alacağınız bu uygulamaya bir göz atalım.

İlk önce şunu belirtmek isterim ki, bu Movie Maker uygulaması Microsoft tarafından geliştirilmemiştir. V3TApps tarafından geliştirilen bu uygulama tam olarak Microsoft Movie Maker görüntüsünü ve özelliklerini sağlamasa da, benzer içerikleri bulacaksınız.

Windows 10 için Movie Maker 

Movie Maker uygulamasını en çok fotoğraflardan bir slayt gösterisi hazırlamak için kullanırız. Fotoğraf geçişlerini hazırlar, arka plana da bir müzik attık mı her şey bizim olurdu. Aslında Windows 10 Fotoğraflar uygulaması çok gelişmiş özellikler içermektedir. Ama sizde benim gibi Movie Maker’ın yeri ayrı diyorsanız, o zaman hemen programa göz atalım.

Movie Maker uygulaması bildiğiniz gibi, film oluşturma ve düzenleme, fotoğraflardan video klip yapma, müziklerden film çekme, okul veya herhangi bir amaç için sunum hazırlama ve daha bir çok amaç için kullanılıyordu. Aynı özellikleri ve daha fazlasını bu uygulamada da bulacaksınız.

Movie Maker uygulamasının özelliklerine göz atalım;

Kendi video klibinizi hazırlamak veya fotoğraflardan filmler oluşturabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz fotoğrafları seçtikten sonra, sıralamaya koyun, geçişleri ve sürelerini ayarlayın ve dilerseniz arka plan müziği koyun. Bunları yaptıktan sonra artık fotoğraflardan oluşan filminiz tamamdır.

Video klipleri döndürme, kırpma ve birleştirme özellikleri içermektedir. Farklı video kliplerden sevdiğiniz bölümleri kesip birleştirin ve neredeyse orijinal bir video klip hazırlayın. YouTube üzerinde izlediğiniz kullanıcılar tarafından oluşturulan kısa video kliplerden bende yapmak istiyorum diyorsanız işte size basit, ücretsiz ve hızlı bir fırsat.

Programda kullanacağınız, fotoğraf, video ve müzik biçimleri de önemlidir. Bu uygulama normalde her ortamda kullanılan medya formatlarını desteklemektedir. MP4, MKV, AVI, JPG, PNG, GIF, MP3 ve diğer medya biçimlerini kullanmanıza imkan sağlamaktadır. Başka yerlerden elde ettiğiniz medya dosyaları bu formatta ise, sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Video kliplere başlık eklemekten, ses klipleri yerleştirmekten, fotoğraflara başlık ve altyazı eklemekten, fotoğraf ve videolar için pek çok efektler eklemeye çok faydalı ve olması gereken özellikleri içermektedir. HD video kalitesi içerdiğini de belirtmek isterim.

Uygulamayı Windows 10 Mağaza üzerinden edinebilirsiniz. Mağaza üzerinde uygulama sayfasına doğrudan erişmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Movie Maker İndir (Windows 10 Mağaza)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir