Windows 10 Posta uygulaması arka plan rengi ve resmi nasıl değiştirilir?

Windows 10 bir Mail-Posta uygulaması ile birlikte gelir. Microsoft bunu Outlook ile rekabet etmemek için yapmıştır elbette. Temel bir uygulama için makul derecede iyidir. Posta uygulaması birden fazla hesabı destekler, Kişiler ve Takvim uygulamaları buna yeterince entegre edilmiştir. Ayrıca, uygulama için özel bir renk ve arka plan ayarlamanıza izin veren düzgün özelleştirme özellikleri vardır. Uygulamaya eklediğiniz her hesap için farklı bir renk ve arka plan ayarlayabilirsiniz. Bu, şu anda hangi hesabı kullandığınızı ayırt etmenin kolay bir yolunu sunar. Windows 10’da bir renk nasıl ayarlayabileceğiniz ve Posta uygulaması geçmişini nasıl değiştirebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Windows 10 Posta uygulaması arka plan rengini ve resmini değiştirme

Posta uygulamasını açın (Görev çubuğu üzerindeki posta simgesine tıklayın veya Arama kutusuna ‘Posta’ yazın) ve için arka plan rengini değiştirmek istediğiniz hesabı seçin. Posta uygulaması birkaç arka plan hazır ayarı vardır, ancak Posta uygulaması arka planı için özel bir resim de kullanabilirsiniz.

Hesap Ayarlarını Açın

Posta uygulamasının sol üst kısmındaki üç çizgi simgesini tıklayın.

Windows 10 Posta uygulaması arka plan rengi ve resmi değiştirme

Özelleştirmek istediğiniz hesabı seçin ve en altındaki Ayarlar düğmesine tıklayın. Sağ tarafta bir Ayarlar paneli açılacaktır. Bu panelden Kişiselleştirme‘yi seçin.

Windows 10 Posta uygulaması arka plan rengi ve resmi değiştirme

Posta uygulaması arka plan rengini değiştirme

Renkler‘ bölümünden bir renk seçin ve hazır ayarlardan birinden renk seçin. Bir hazır ayar seçebilirsiniz veya Windows tema rengiyle aynı rengi kullanacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Windows 10 Posta uygulaması arka plan rengi ve resmi değiştirme

Hazır ayarlar çok parlak değildir ve seçim yapabileceğiniz temel renklerden daha fazlasına sahipsiniz. Bunun yanı sıra açık veya kapalı mod seçimi yapabilirsiniz. Eğer arka plan resmini değiştirmek istiyorsanız Kişiselleştirme’den ayrılmayın ve aşağıdaki adımları takip edin.

Posta uygulaması arka plan resmini değiştirme

Posta uygulaması arka plan resmini değiştirmek için, yine aynı pencerede ‘Arka Plan‘ bölümünü görmek için aşağıya doğru inin. Posta uygulaması arka plan önayarlarına sahiptir ve bunu uygulamak için bir hazır ayarı tıklayabilirsiniz.

Özel bir resim seçmek için, hazır ayarların altındaki ‘Gözat‘ düğmesine tıklayın ve kullanmak istediğiniz görüntüyü seçin. Resim hemen uygulanır. Kapatmak için Kişiselleştirme panelinin herhangi bir yerinde tıklayın ve işlemi tamamlayın.

  Windows 10 Posta uygulaması arka plan rengi ve resmi değiştirme

Evet, Windows 10 bilgisayarda Posta uygulaması rengini ve arka plan resmini değiştirmek bu kadar kolaydır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir