Windows 10 $SysReset nedir ve nasıl silinir?

Gizli dosya ve klasörlerin Windows PC’nizde görüntülenmesini etkinleştirdiyseniz ve C Sürücüsünü açarsanız, gizli bir $SysReset klasörü görmüş olabilirsiniz. Bu klasörün ne içerdiğini merak ediyor olmalısınız. Bu yazımızda, $SysReset klasörünün ne olduğunu ve nasıl sileceğinizi göstereceğiz.

Windows 10’da $SysReset klasörü nedir?

$SysReset klasörü, Windows 10 bilgisayarınızda bir Sistem Yenileme veya Sıfırlama gerçekleştirdiğinizde oluşturulur. Gizli bir klasördür ve onu görebilmek için Windows’un Gizli dosya ve klasörleri göstermesi gerekecek. C Sürücüsünde bulunan bu klasör, günlük dosyalarından XML belgelerine kadar çeşitli bilgileri içerir ve hepsi bir araştırmacı için yararlı bilgiler sağlar.

Bu $SysReset klasörü ayrıca bir .etl dosyası içeren Günlükler adlı ek bir klasör içerir. Ayrıca, bir kullanıcının raporu ve hatayı bulmasına ve toplamasına yardımcı olabilecek C:\Recovery\Logs içinde farklı bir (.sysreset_exe_BootUX.etl) .etl dosyası oluşturur.

Bu raporu kullanarak, Sıfırlama işleminin başarısız olmasının nedenlerini belirlemek için sorun giderme adımlarını deneyebilirsiniz. Klasörde günlüğe kaydedilen bilgileri kullanmayı düşünmüyorsanız, klasörü güvenle silebilirsiniz.

$SysReset nasıl silinir?

Silme işlemi basittir. $SysReset klasörünü sağ tıklayın ve ardından klasörü Geri Dönüşüm Kutusu’na taşımak için Sil seçeneğini belirleyin. Klasörü tamamen kaldırmak isterseniz, klasörü seçin, Shift tuşunu basılı tutun ve sonra Sil tuşuna basın.

Bazı durumlarda, tüm dosyalarını kaldırır ve dosyaları silmek için Yönetici izni isteyen bir pop-up mesajı gösterebilir.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın, Yönetici olarak oturum açın ve ardından klasörü silin.

Hala silemiyorsanız, silinemeyen ve kilitli klasörleri silmek için Free File Unlocker ücretsiz programı kullanabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir