Windows 10 Varsayılan Tarayıcıyı Değiştirmenin Kolay Yolu

Popüler web tarayıcılar yüklendiğinde varsayılan olarak yüklenmeyi önermektedir. Gözden kaçırdığınız an, daha önceden ayarladığınız varsayılan tarayıcıyı değiştirmektedir. Bu nedenle, otomatik harici bir URL bağlantısı oluşturulduğunda varsayılan tarayıcıda açılacaktır.

Web tarayıcıların dışında, Windows 10 bilgisayara yeni uygulamalar yüklerken dikkatli etmezseniz, gizlice çeşitli dosya veya bağlantıları varsayılan haline getirmektedirler. Varsayılan tarayıcınızı şu şekilde değiştirebilirsiniz.

Windows blgisayarda varsayılan tarayıcı değiştirme nasıl yapılır göreceğiz. Aşağıdaki adımları uygulayarak kolayca yapabilirsiniz.

Windows 10 Varsayılan Tarayıcıyı Değiştirme

Herhangi bir tarayıcı üzerinden işlem yapmadan doğrudan Windows 10 ayarlar üzerinden yapacağız.

1. Adım: Arama kısmına ‘Varsayılan uygulama ayarları‘ yazın ve çıkan sonuca tıklayın.

2. Adım: Varsayılan uygulamalar alanında aşağı kaydırın ve Web tarayıcısı seçeneğini bulun. Örneğin, benim bilgisayarımda Google Chrome varsayılan tarayıcı olarak seçilmiş. Varsayılan tarayıcı üzerine tıklayarak diğer tarayıcıları görmem lazım.

3. Adım: Diğer tarayıcıları gördükten sonra istediğiniz web tarayıcıyı seçip varsayılan tarayıcı olarak ayarlayın. Ben Microsoft Edge tarayıcısını seçtim.

4. Adım: Aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi varsayılan tarayıcı Edge olarak ayarlandı. Evet, sizde bilgisayarınızda yüklü olan herhangi bir web tarayıcıyı kolayca bir şekilde varsayılan tarayıcı olarak ayarlayabilirsiniz.

Siz hangi web tarayıcısını varsayılan tarayıcı olarak kullanıyorsunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir