Windows bilgisayarda kısayol tuşu ile ses aygıtlarını değiştirme

Bazen ses çalmak veya kayıt yapmak için farklı ses cihazları arasında geçiş yapmanız gerekebilir. Belki de varsayılan olarak hoparlör kullanıyorsunuz, ancak Skype’ı kullanırken veya oyun oynamaya başladığınızda kulaklığa geçiş yapmak istiyorsunuz.

SoundSwitch gibi özel bir yazılım kullanmazsanız, Windows yapılandırma menülerini kullanarak değişiklik yapmak zorunda kalırsınız.

SoundSwitch’in sunduğu en büyük avantaj, bir kısayol tuşu kullanarak oynatma veya kayıt cihazları arasında geçiş yapabilmenizdir. Bir kerelik kurulum gerektiren SoundSwitch arka planda çalışır.

SoundSwitch ile kısayol tuşu ile ses aygıtları arasında geçiş yapma

SoundSwitch, Windows bilgisayarda bir klavye kısayol tuşunu kullanarak ses aygıtları arasında geçiş yapmanızı sağlayan kullanımı kolay ücretsiz açık kaynaklı bir programdır.

Uygulama, güncellemeleri daha rahat hale getirmek için bir sertifika yüklemek istiyor ancak kurulum sırasında sertifikanın yüklemesini devre dışı bırakabilirsiniz.

SoundSwitch, bağlandığında ve bağlı olmayan ses aygıtlarını arayüzünde görüntüler. Oynatma ve kayıt cihazları sekmelerde ayrıca listelenmektedir ve geçiş yapmak istediğiniz cihazları seçebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken, kısayol tuşunu kullandığınızda programın yinelediği cihazların listesine eklemek için bağlı veya bağlı herhangi bir cihazı kontrol etmektir.

SoundSwitch’in oynatma ve kayıt için farklı kısayol tuşları kullandığını ve arayüzdeki kısayol tuşlarını doğrudan değiştirebileceğinizi lütfen unutmayın. Alt-Ctrl-F11 ve Alt-Ctrl-F7 varsayılan kısayol tuşu seçimiyle uyumluluk sorunlarıyla karşılaşırsanız veya diğer kısayol tuşlarını kullanmayı tercih ederseniz, örneğin bunları hatırlamak daha kolay veya daha kolay bulmanız nedeniyle kullanışlıdır.

Oynatma aygıtlarını değiştirmek için programın sistem tepsisinde simgesine çift tıklamanız da mümkündür.

Ses aygıtlarının geçişini, oynatma ve/veya kayıtta en az iki kez seçtikten hemen sonra test edebilirsiniz. Kısayol tuşuna basarsanız, bir sonraki ses aygıtı o sırada Windows PC’ye bağlı olması koşuluyla seçilir.

Ekrana gelen bir ipucu, cihazın adını görüntüler, böylece listeye birden fazla cihaz eklediyseniz doğru olanı seçmeniz kolaydır.

Program ayarları, “varsayılan iletişim cihazını değiştir” seçeneğini de etkinleştirmek için size seçenekler sunar. SoundSwitch varsayılan olarak yalnızca multimedya cihazını değiştirir.

SoundSwitch, düzenli olarak farklı ses cihazları arasında geçiş yapan Windows kullanıcıları için kullanışlı bir araçtır. Süreci hızlandırır ve daha rahat hale getirir. Program arka planda çalışırken yaklaşık 13MB RAM kullanıyor.

SoundSwitch indir

SoundSwitch programı Windows 10, 8, 7, Vista, XP sistemleri ile uyumludur. Ücretsiz olarak indirin, gerekli ayarlamaları yaparak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

SoundSwitch indir – Program sayfasından indir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir