Windows için ücretsiz poster hazırlama ve yazdırma programı

Easy Poster Printer, Windows bilgisayardaki herhangi bir görüntünün posterini hazırlamak ve yazdırmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir programdır. Bilgisayarınıza bir yazıcı bağlıysa, bilgisayarda herhangi bir resim veya fotoğraf yazdırmak mümkündür ancak bu görüntüleri poster olarak yazdırma seçeneği yoktur.

Windows bilgisayar üzerinde kolayca poster hazırlama ve baskı yapma alanında pek uygulama mevcut değildir. Bu konuda herhangi bir ücret ödemeden faydalanabileceğiniz Easy Poster Printer programına göz atmanızı tavsiye ederiz.

Easy Poster Printer – Poster hazırlama ve yazdırma

Windows için ücretsiz poster hazırlama ve yazdırma programı

Easy Poster Printer ücretsiz olarak indirin ve çalıştırın. Programın arayüzü iki ana kısma ayrılmıştır. Poster Options adı verilen sol yan çubuk bölmesinde yapılandırma seçenekleri, sağdaki bölmede poster oluşturmak için kullanılan sayfaların önizlemesi listelenir.

Easy Poster Printer, normal yazıcılarda posterler oluşturmak üzere tasarlanmıştır. Bunu, sadece bir yerine birden fazla sayfa kullanarak yapar.

Poster hazırlamak çok kolaydır

Bu işlem çok kolaydır. Bir poster haline getirmek istediğiniz bir resim veya fotoğraf seçimi ile başlar. Kaynak görüntü kalitesi düşükse zaten kalite bozulacağından görüntünün kalitesi burada rol oynamaktadır.

Windows için ücretsiz poster hazırlama ve yazdırma programı

Görüntü varsayılan olarak olduğu gibi yüklenir, ancak bunun yerine yakınlaştırma veya genişletme modlarına geçebilirsiniz. Poster options kısmından yapacağınız değişiklikler anında önizleme olarak gösterilir. Bu sayede istediğiniz poster ayarlamalarını kolayca yapabilirsiniz.

İstenilen bir çıktı boyutunu hemen seçmek için Standard Formats menüsünü kullanabilirsiniz. Bu, varsayılan olarak A0’dan A3’e, B0’dan B3’e kadar değişir.

Windows için ücretsiz poster hazırlama ve yazdırma programı

Kendi özel formatlarınızı programa ekleyebilir ve yeni posterler oluşturduğunuzda yükleyebilirsiniz. Programın formatlar veritabanında bulunan en büyük standart formattan daha büyük posterleri basmak istiyorsanız kullanışlıdır.

Dört ilave özelleştirme seçeneği sağlanmaktadır:

  • Dimensions (Boyutlar) – Bu, posterin toplam boyutlarını tanımlar. Easy Poster Printer, 20×20 metreye kadar posterleri destekler.
  • Paper Scaling (Kağıt Ölçeklendirme) – Gerçek boyut arasından seçim yapın veya yukarı / aşağı ölçeklendirin.
  • Paper Orientation (Kağıt Yönlendirme) – Dikey ve yatay mod arasında seçim yapın.
  • Print (Baskı) – DPI’de baskı kalitesi ayarları ve kesme çizgileri. Hiçbir kesme çizgisi seçemezsiniz veya 0.1 ile 1.0 milimetre arasında bir boyut seçebilirsiniz. (Edge to Edge yazıcıları destekler)

Önizleme alanına sağ tıklayın, ek seçeneklerle dolu bir bağlam menüsü görüntüler. Postere yazı eklemek için posteri döndürebilir, çevirebilir veya resim ve metin düzenleyicisini açabilirsiniz.

Windows için ücretsiz poster hazırlama ve yazdırma programı

Poster seçeneklerini özelleştirdikten sonra, baskı işlemini başlatmak için Print Poster düğmesine basabilirsiniz. Program, baskıyı aygıta bağlı herhangi bir yazıcıya gönderebilir veya Microsoft’un Print to PDF sanal yazıcısını kullanarak bir PDF belgesi olarak kaydedebilir.

Easy Poster Printer, baskıya gelince de bir önizleme seçeneğini destekler. Tüm sayfaları hemen yazdırmak yerine yalnızca alternatif bir seçim yazdırabilirsiniz. Bu, önizleme alanındaki sayfaları seçerek, seçime sağ tıklayarak ve açılan menüden baskı seçimi seçeneğini seçerek yapılır.

Easy Poster Printer indir

Easy Poster Printer kolay bir şekilde poster hazırlamak ve yazdırmak için yardımcı olmaktadır. Ücretsiz olarak indirin ve çalıştırın.

Easy Poster Printer indir (34 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir