Windows PC için masaüstü Google Play Müzik programını indirin

Google kısa bir süre önce müzik kiralama hizmetine katıldı. Google Play Müzik çok uygun fiyat etiketinde olsa da, yayınlanabilmesi için bir Android cep telefonuna ihtiyacınız vardır. Kullanıcıların Google Play Müzik aracılığıyla tarayıcı üzerinden müzik çalmasına yardımcı olan bir Chrome uzantısı mevcut olsa da; Bazı insanlar müzik çalmak için bir tarayıcı kullanmaktan hoşlanmazlar. İşte size bir çözüm!

Windows için Google Play Music Desktop Player indirin ve istediğiniz zaman masaüstünden istediğiniz müziği dinleyin. Resmi bir uygulama olmasa da, Windows için bir açık kaynak uygulaması olduğu için Github’daki kaynak kodunu kontrol edebilirsiniz. Google Play Music Desktop Player özelliklerine bir göz atalım.

Google Play Müzik Masaüstü Oynatıcı

Google Play Music Desktop Player

Bu uygulamada, Android mobil sürümünün sağladığı hemen hemen tüm özellikleri alacaksınız. Başka bir deyişle, herhangi bir problem yaşamadan müzik çalabilirsiniz. Ayrıca, premium aboneliğiniz varsa, daha derin kitaplığa göz atabilir ve hareket halindeyken daha fazla müzik bulabilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir müzik, sanatçı, albüm, tür vb. öğeleri arayabilirsiniz.

İkinci önemli özellik last.fm hesabınızı bu uygulama ile bağlayabilmenizdir ve dolayısıyla da bunu doğru bir şekilde kullanabilmeniz mümkün olacaktır. Bir diğer kullanışlı özellik, bazı görevleri yerine getirmek için kısayol tuşları ayarlayabilmenizdir. Farklı görevleri doğrudan sistem tepsisinde yürütmek de mümkündür.

Google Play Music Desktop Player’ı kullanmaya başlamak için önce Windows bilgisayarınıza indirin ve yükleyin. Açtıktan sonra, Gmail veya Google hesabınızda oturum açmanız gerekir. Aksi takdirde müzik kitaplığınızı yönetemezsiniz.

Burada daha önce bahsedilen her şeyi yönetebilirsiniz. Bu, farklı albümler, sanatçılar, tür, dil ve daha pek çok şeyi keşfedebileceğiniz anlamına gelir. Bir şarkıyı çalmak istediğinizde, sadece “Play” düğmesine basmanız yeterlidir.

Bu uygulamayı ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz. Bazı ayarlar aşağıdaki gibidir:

  • Bilgisayarınızı başlattığınızda otomatik olarak başlatma.
  • Özel temayı kullanma.
  • JSON/Playback API etkinleştirme I devre dışı bırakma.
  • Kısayol tuşlarını ayarlama.

Bunların hepsi Masaüstü Ayarları bölümünde bulunabilir. Ancak, akış kalitesini artırmak, müzik çalma geçmişi veya konum geçmişini yönetmek istiyorsanız, Ayarlar bölümüne gitmeniz gerekir.

Google Play Music Desktop Player indir

Google Play Music Desktop Player ücretsiz masaüstü uygulaması Windows ve Mac OS X sistemlerle uyumludur. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olanı indirin.

Windows ve Mac için Google Play Music Desktop Player indir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir