Windows PC için ücretsiz en iyi ekitap okuma programları

Kitap okumak en güzeli olsa da, dijital bir cihaz üzerinde okumayı tercih edenlerde az değil. Çoğu kişi e-okuyucuları tercih eder veya bir tablet kullanır. Masaüstü bilgisayarlar, kitap okumak için pek tercih edilmemektedir; bu nedenle, genellikle ePub dosyalarını destekleyecek donanıma sahip değildirler. Masaüstünüzde okursanız veya Windows tarafından güç sağlayan bir tabletiniz varsa, e-Kitapları okumak için kullanabileceğiniz bir uygulama bulmanız gerekir. Bu, Windows için en iyi ücretsiz e-kitap okuyucusu sorusunu akla getiriyor. Windows 10 için en iyi RSS okuyucular hakkında konuşmuştuk, şimdi Windows için en iyi ücretsiz e-kitap okuyucularına göz atalım.

Not: Microsoft Edge zaten EPUB biçiminde e-kitapları okuyabilir, ancak listelenen uygulamalar kadar zengin özelliklere sahip değildir, bu yüzden bu listeye dahil etmiyoruz. Uygulamalar, kullanım kolaylığı, görüntü kalitesi, desteklenen formatların sayısı ve diğer bazı özelliklere göre en iyiler arasında yer almaktadır. Eğer kullandığınız uygulama listemizde yoksa, sizde yorumunuzla belirtebilirsiniz.


1. Calibre

Calibre, “tüm e-kitap ihtiyaçlarınıza tek bir çözüm” olduğunu iddia eder, ancak, Calibre’nin bu iddiayı destekleyen bir geçmişi vardır. Web sitesi yıllar içinde güncellenmemiş gibi görünse de, uygulama birkaç hafta önce (bu makalenin yazımı itibarıyla) yapılarla çok güncel.

Calibre, güçlü ve kullanımı kolay e-kitap yöneticisi olarak tasarlandı. Size kapsamlı bir pakette ortalama e-kitap yazılımının tüm konforlarını sağlar. Ayrıca, haber ve dergileri web’den indirebilme seçeneğine sahipsiniz.

En iyi ekitap okuma programları

Kurulum üzerine, e-kitaplarınızı şu şekilde görüntülemek istediğiniz cihaz türünü seçebilir veya genel bir format seçip ilerleyebilirsiniz (daha sonra düzenlenebilir). Cihazınızla birlikte Açık Yayın Dağıtım Sistemi (OPDS) uygulamalarını kullanırsanız, herhangi bir kitaplığı Calibre ile senkronize etmenize izin verebilirsiniz. iBooks, Kindle, Kobo veya istediğiniz başka bir şey alabilirsiniz.

Okuma deneyimi oldukça akıcı ve duyarlı, hatta CBR / CBZ formatındaki çizgi romanları da görüntüleme yeteneğine sahiptir.

Üstelik, aynı zamanda, bir kitabın formatını başka bir belgeye dönüştürmeyi sağlar, böylece her yere genişletilmiş erişime sahip olursunuz. Dolayısıyla, tartışmalı olarak, tüm e-kitap ihtiyaçlarınıza tek seferlik bir çözümdür.

İncelemek ve indirmek için: Calibre


2. Kindle for PC

Kindle by Amazon, başlangıçta elektronik mürekkep kullanarak dijital kitapları okumamıza izin veren bir tabletti. Artık Amazon’dan bir uygulama olarak indirilebilir. Büyük bir kütüphaneyi küçük depolama ortamlarına yoğunlaştırabilirsiniz. Olumsuz yönü, Kindle’un tescilli AZW formatının yanı sıra MOBI’ya bağlı olduğunuzdur. Bu, diğer popüler biçimi (epub) hariç tutmaktadır. Bununla dolaşmak için bir format dönüştürücü kullanabilirsiniz. Bu uyumsuzluğu nedeniyle 1 numara değildir.

Yazılımın kendisi Amazon gibi devlerden beklediği şey aslında. Tam deneyimi elde etmek için bir Amazon hesabına ihtiyacınız var. Tüm amaçlar için, bu oldukça sağlam bir e-kitap okuyucusudur.

İndirmek için: Kindle for PC


3. Freda

Freda, Windows Mağazasından tüm e-kitap formatlarını okuyabilen ücretsiz bir uygulamadır. Calibre’un kütüphanesini ve işlevselliğini, daha özelleştirilebilir bir deneyim sunmak için kendi kalibiyle bütünleştirir. Bir dokunmatik cihazla da çok işe yarıyor. Uygulama ücretsizdir ancak bir fiyat karşılığında kaldırabileceğiniz reklamlarla birlikte gelir. Kütüphane, başlamanız için bazı ünlü kitaplar sunar ve okumaya başlamak için seçtiğiniz kitabı sürükleyip bırakabilirsiniz.

En iyi ekitap okuma programları

Soldaki ayarlardan renk, yazı tipi ve tüm düzene kadar her şeyi özelleştirebilirsiniz. Bu başlangıçta yıldırıcı görünebilir, ancak kaydırıcıyı hareket ettirmek kadar kolay. Sayfalar animasyon olmadan sadece değişir, kitaplığınızda bulunan herhangi bir yazı tipini atayabilir ve kitapların tüm davranışlarını okuyacaktır. Okuma deneyiminiz için kesinlikle layık bir uygulamadır.

İncelemek ve indirmek için: Freda


4. IceCream Ebook Reader

IceCream Ebook Reader, Ice Cream ailesinin bir ürünüdür. Uygulama tam olarak en son teknoloji değil, aynı anda birçok şeyi konuşmayı hak eden birçok işlevi yerine getiriyor. IceCream Ebook okuyucu EPUB, MOBI, PDF ve FB2 formatlarını destekler. Düzen, bir kitap rafını taklit ederek (iBooks’a benzer) güzel ve derli toplu. Ebook’ları her seferinde kaynağa gitme zorunluluğunuzdan kurtaran başka bir aygıta da vermenizi sağlar. Bulut yoluyla senkronize edilmez.

En iyi ekitap okuma programları

Okuyucu, Metro arayüzünün serpilmesiyle Kindle’a benzer şekilde görünür. Okuma deneyiminizi özelleştirmek için yazı tiplerini ve temaları değiştirebilirsiniz. Bazı menü seçenekleri bir ödeme duvarının arkasına kilitlenir, ancak bu özelliklerin hiçbiri uygulamanın genel işlevselliğini engellememektedir. Pro’nun özellikleri arasında, aynı anda birden fazla e-kitap eklenmesi, meta verileri düzenleme, not ekleme vb var.

İncelemek ve indirmek için: IceCream Ebook Reader (Türkçe)


5. Dynamic Reader

Dynamic Reader, burada listelenen diğer uygulamalardan çok farklı. Sadece sayısız e-kitap formatını desteklemekle kalmaz aynı zamanda Hızlı Seri Görsel Sunum (RSVP) adlı bir sistemi kullanarak çok hızlı bir şekilde okumanızı sağlar.

Nasıl çalıştığını okumak istediğiniz e-kitabı sürükleyip bırakıp uygulamaya koyduğunuzdan emin olun. Ardından ebook’u çift tıklayın ve bir kerede ebook’u tek bir kelimeyle çok hızlı görüntülemeye başlayacaktır. Ekranda tıklarsanız, son kelimeyi duraklatacaktır. Cümle, paragraf, uzun sözler ve alıntılara boşluk ekleyerek kitabın nasıl okunacağını özelleştirebilirsiniz.

İndirmek için: Dynamic Reader (Windows Mağaza)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir