Windows USB/DVD Download Tool İndir – Önyüklenebilir USB Oluşturma Programı

Geleneksel olarak, Windows işletim sistemi CD veya DVD’den yüklenebilir, ancak bilgisayarınızda optik sürücü yoksa, USB flash sürücüsünden de kurabilirsiniz. Eski adıyla Windows 7 USB/DVD Download Tool ve şimdiki adıyla Windows USB/DVD Download Tool herhangi bir çaba harcamadan önyüklenebilir bir Windows 7 veya Windows 8 yükleme sürücüsü oluşturmanıza yardımcı olabilir. Adım adım talimatlarla yardımcı bir sihirbaz gibi işlemi yönlendirir ve böyle kolaylıkla bir önyüklenebilir USB oluşturabilirsiniz.

Windows 7 USB/DVD Download Tool, Microsoft tarafından ücretsiz olarak sunuluyor, ancak tabi ki Windows 7 veya Windows 8’in yasal bir kopyasına ihtiyacınız olacak. Yasal bir Windows 7 ISO dosyası varsa bu program sayesinde kolayca önyüklenebilir USB oluşturmak mümkün olur. Windows 7 USB/DVD Download Tool ile USB’den Windows 7 veya Windows 8 kurulumu hızlı ve kolay olacaktır. Ayrıca, herhangi bir uyumluluk sorunu veya donanım gereksinimi hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

Windows 7 USB/DVD Download Tool ile önyüklenebilir USB veya DVD oluşturma

Windows USB/DVD Download Tool, bir USB flash sürücüsüne veya DVD’ye Windows 7 veya Windows 8 ISO dosyanızın bir kopyasını oluşturmanızı sağlar. Önyüklenebilir bir USB veya DVD oluşturmak için, ISO dosyasını indirin ve Windows USB/DVD Download Tool aracını çalıştırın. Bu işlem bittiğinde, Windows 7’yi doğrudan USB flash sürücü veya DVD’den yükleyebilirsiniz.

Önyüklenebilir bir sürücü oluşturmak biraz zaman almasına karşın işlem dört basit adımdan geçiyor. Önce, ISO biçiminde Windows 7 veya Windows 8‘in sanal bir görüntüsüne göz atmanız gerekir; ardından bundan sonra hangi önyüklenebilir cihaz biçimini seçebilirsiniz. Adından da anlaşılacağı üzere, uygulama, yükleme dosyalarını USB sürücülerinde ve DVD’lerde kopyalayabilir.

Bir cihaz türüne karar verdikten sonra, USB takılıyken veya DVD yerleştirilirken yalnızca sürücü harfini seçmeniz yeterlidir. Bir kaynak ISO dosyası, bir cihaz türü ve sürücü harfi seçildiğinde, tek bir tıklama ile hemen kopyalama işlemine başlayabilirsiniz. Bir USB sürücüsü seçerseniz, Windows USB/DVD Download Tool biçimlendirmesine dikkat etmelisiniz.

Windows 7 USB/DVD Download Tool kullanma

Windows USB/DVD Download Tool programını çalıştırmadan önce, Windows 7 ISO dosyasının hazır olduğundan ve Windows 7 veya Windows 8 ISO dosyasını sabit sürücünüze indirdiğinizden emin olun. Windows 7 veya Windows 8’i satın aldıysanız ancak henüz ISO dosyasını indirmediyseniz, dosyayı Microsoft Mağaza hesabınızdan indirebilirsiniz.

Windows 7 veya Windows 8 ISO dosyasının bir kopyasını yapmak için:

  • Windows USB/DVD Download Tool programını çalıştırın.
  • Kaynak dosya kutusuna Windows 7 veya Windows 8 ISO dosyanızın adını ve yolunu yazın veya göz atarak dosyayı seçin.
  • USB veya DVD’den hangisi için bir kopya oluşturacağınızı seçtikten sonra ilerleyin.
  • Dosyayı bir USB flash sürücüye kopyalıyorsanız, açılır listeden USB aygıtınızı seçin ve kopyalamayı başlatma seçeneğine tıklayın. Dosyayı bir DVD’ye kopyalıyorsanız, yazdırmayı başlatma seçeneğini tıklayın.

Daha önce belirtildiği gibi, işlemin tamamlanması biraz zaman alacak, ancak uygulama bu süre zarfında daha fazla kullanıcı girişi yapmasını istemeyecektir. İşlem tamamlandığında, işletim sisteminizi nasıl yükleyeceğinizi varsayarak Windows 7 veya Windows 8’i bilgisayara yüklemek için DVD veya USB sürücünüzü kullanabilirsiniz.

Windows 7 USB/DVD Download Tool indir

Windows 7 USB/DVD Download Tool, önyüklenebilir USB veya DVD oluşturma programını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. USB’den Windows 7 veya Windows 8 yüklemek isteyenler için faydalı olacak Microsoft uygulamasıdır. Aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Windows 7 USB/DVD Download Tool indir (2.54 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir