WindowTop bir pencereyi üstte tutup koyu veya şeffaf yapmanızı sağlar

Windows aslında, uygulamalarımızı kontrol eden ve içeren her şeydir. Ve onları yönetmek bazen sıkıcı bir görev haline gelir. Bazı önemli işler yaparken, 7-8 pencereyi açabilir ve aralarında geçiş yapmak kafa karıştırıcı olabilir. Bu karışıklığı düzeltmek mümkün değilse, durumu iyiye götürmeliyiz. WindowTop başka pencerelerin üstüne açık bir pencere sabitlemeyi sağlayan Windows için ücretsiz bir yardımcı programdır. Opaklığı kontrol edebilir, pencereleri tıklayabilir, Koyu Modu etkinleştirebilir ve açık uygulamaları küçültebilirsiniz.

WindowTop ile açık pencereleri yönetme

WindowTop indir

Adından da anlaşılacağı gibi, WindowTop pencereleri diğer açılan pencerelerin üst kısmına getirmenizi sağlar. Ancak, sadece şeffaflığı kontrol etmenizi ve şeffaf bir pencere boyunca tıklamanıza izin verir. Ayrıca, pencereleri en aza indirmeye alternatif bir seçenek getiriyor ve buna ‘Srink’ deniyor. Dizüstü bilgisayarınızı karanlıkta veya düşük ışık altında kullanıyorsanız, özel bir karanlık mod vardır.

WindowTop indir

WindowTop hakkında en çok hoşuma giden şey Windows işletim sistemine sorunsuz entegrasyon sağlamasadır. Başlık Çubuğuna işaret etmediğiniz sürece WindowTop’un yüklendiğini ve çalışıldığını bile fark etmeyebilirsiniz.

WindowTop indir

Aşağıya doğru küçük bir ok düğmesini göreceksiniz, bu özelliklerden araç çubuğunu açmak için tıklayabilirsiniz. Araç çubuğunun sunduğu seçenekler şunlardır:

Opaklığı kontrol etme

Bunu etkinleştirmek, bir pencerenin opaklığını kontrol etmenizi sağlayacaktır. Kaydırıcıyı hareket ettirerek ayarlayabilirsiniz ve geniş bir aralık mevcuttur. Etkinleştirmek için tıklama onay kutusunu da kontrol edebilirsiniz. Tıklama tamamlandığında, bu pencere sadece görünür bir bilgi parçası olur, yapılan tıklamalar veya fare eylemleri temel alınan uygulamalara aktarılır. Bu özellik, kopyalamayı veya bir görüntüyü desteklemeyen başka bir pencereden bir şeyler yazmak istediğinizde kullanışlıdır.

WindowTop indir

Üstte sabitleme

Bu, bu aracın oldukça basit ve temel bir özelliğidir. Etkinleştirildiğinde, bir pencerenin daima diğer pencerelerin üstünde kalması sağlanır. Hatta birden fazla pencere üzerinde ‘Set Top’ seçeneğini etkinleştirebilir ve tamamen iyi çalışır.

Masaüstüne küçültme

Bu, pencerelerinizi en aza indirgemenin bir alternatifidir. Onları küçük bir kare kutuya küçültebilir ve ekranda herhangi bir yere sürükleyebilirsiniz. Uygulamayı açmak için kare simgesini tıklamanız yeterli. Shrink, bilgisayarınızı açık pencerelerden sökmek için çok kullanışlı bir özelliktir.

Koyu modu ayarlama

Bu, tüm uygulamalarınıza bir gece / okuma modu verebilecek oldukça hoş bir özelliktir. Etkinleştirme, o pencerenin renk şemasını karanlık bir ayara anında değiştirecektir. Yüksek kontrastlı ve koyu renklerin kullanılması, dizüstü ve masaüstü ekranlarda okumayı kolaylaştırıyor. Bu özellik, bilgisayarınızda çok şey okurken faydalı olacaktır.

Bu dört özellik oldukça faydalıdır ve size çok yardımcı olabilir. Bunların dışında, sistem tepsisinde WindowTop simgesinden başka şeyler de yönetebilirsiniz. Bilgisayarınızı başlattığında, WindowsTop’u otomatik olarak başlatmak için ayarları etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca, kısayol tuşlarının ayarları anında etkinleştirmesini / devre dışı bırakmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik, araç çubuğunu devre dışı bırakabilir ve aracı tamamen kısayol tuşlarıyla kullanabilirsiniz. Araç çubuğu için de özelleştirmeler mevcut.

WindowTop indir

Sonuç olarak WindowTop, bilgisayarınızda bulunması gereken küçük bir araçtır. Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur.

Windows için WindowTop indir (1.26MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir