WindowTop ücretsiz pencere şeffaflaştırma programı

Windows 10’daki Komut İstemi sağlam bir arka plana sahiptir ve hiçbir türlü arka planını görmek mümkün olmaz. Arka plan rengini değiştirebilirsiniz, ancak daha da önemlisi, şeffaf hale getirebilirsiniz. Birçok uygulama şeffaflığı desteklemez; bu nedenle, bir yazım uygulamasında benzer bir şey istiyorsanız bunu yapmak için üçüncü taraf uygulamalara ihtiyacınız var. WindowTop, herhangi bir pencereyi şeffaflaştırma özelliği olan ücretsiz bir Windows uygulamasıdır.

WindowTop ayrıca pencerelere karanlık bir mod ekler ancak çok iyi görünmeyen daha zıt bir temadır. Son olarak, uygulama en üste bir pencere açmanızı sağlar.

WindowTop ile pencere saydamlaştırma

WindowTop’u indirin ve çalıştırın. Bir uygulama veya dosya gezginini açın. Fareyi pencerenin başlık çubuğuna götürün. Aşağı doğru bakan bir düğme çıkar, bu düğme üzerine geldiğinizde üç düğmeli bir panel gösterir. Soldan sağa doğru, düğmeler saydamlaştırma, pencereyi üst kısmına getirme ve pencereyi koyu yapma imkanı sağlar.

WindowTop pencere şeffaflaştırma programı

Saydamlık / şeffaflık / transparan düğmesini seçin ve pencerenin ne kadar şeffaf veya opak olmasını istediğinizi ayarlayın. Ne kadar büyük bir değişiklik yaşandığını görebilirsiniz. Bir pencereyi şeffaf yapmayı seçerseniz, bunun için tıklama özelliğini de etkinleştirebilirsiniz. Bu saydam pencerenin arkasındaki bir pencereyi veya bir simgeyi tıklamanıza izin verir.

WindowTop pencere şeffaflaştırma programı

Yukarıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi, WindowTop başlık çubuğu da dahil olmak üzere her şeyi şeffaf hale getiriyor. Bu iyi bir fikir olabilir veya olmayabilir. Uygulamayı nasıl kullandığınıza ve hangi uygulama penceresi için kullandığınıza bağlıdır.

Uygulama, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 sürümlerde masaüstü uygulamalarında çalışır. Windows 10’daki Modern uygulamalar üzerinde çalışmaz. Modern bir uygulamada Windows 10’da denedik ve işe yaradı ancak bu sadece bir istisna olabilir.

WindowTop, herhangi bir pencereye saydamlık eklemenize izin verir, ancak pencerenin iyi veya okunaklı görünmesi size kalmıştır. Neredeyse hiç yokmuş saydamlık görüntüsü bile verebilirsiniz. Her uygulamada veya her pencerede aynı işlevselliği alamayabilirsiniz.

WindowTop, pencere saydamlaştırma işlemini yapan basit bir uygulamadır. Herhangi bir pencereyi saydamlaştırmaya veya koyu renkli yapmaya olanak tanıyan küçük düğme, hoşunuza giden başlık çubuğunun herhangi bir yerine yerleştirilebilir.

WindowTop indir

WindowTop ücretsiz pencere şeffaflaştırma programı Windows 7 ve üzeri sistemlerle uyumludur. Aşağıdaki bindirme bağlantısına tıklayarak uygulamanın güncel sürümünü veya kararlı sürümlerini ve sisteminize uygun olan sürümlerini indirebilirsiniz.

WindowTop indir (2.60 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir