WinSCP: Güvenli ve daha hızlı dosya aktarma sağlayan ücretsiz program

WinSCP, ücretsiz güvenli bir dosya aktarım programıdır. WinSCP, SFTP ve SCP protokollerini destekler ve son derece güvenli bir FTP istemcisi haline getirir. Bu yazılımın sağladığı güvenlik ve şifreleme seçenekleri tamamen yapılandırılabilir. Oturum kaydetme seçeneği, geniş bir yelpazede kullanıcılara büyük yararlar sağlayacak ek bir özelliktir. Oturum yapılandırmanızı kaydetmek isterseniz, oturum açma iletişim kutusunda kaydet düğmesine tıklamanız yeterlidir ve oturumunuz kaydedilir, böylece yakın gelecekte kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu, aynı zamanda daha sonraki bir tarihte bunları tamamlama konusunda endişelenmenize gerek kalmadan FTP dosya aktarımları yapmanıza izin verir.

Popüler dosya aktarım istemcisi olan Windows için WinSCP yeni sürümü, diğer şeylerin yanı sıra daha hızlı aktarımlar, daha iyi çoklu monitör desteği ve OneDrive desteği getiren önemli bir güncellemedir.

WinSCP

WinSCP indir
WinSCP, daha hızlı ve güvenli dosya aktarım sağlar.

WinSCP, SFTP, SCP, FTP ve WebDav bağlantılarını destekleyen bir dosya aktarım yazılımıdır. Esas olarak yerel bir bilgisayarı uzaktaki bir bilgisayara bağlamak için kullanılır; istemci dosya aktarımı, doğrudan düzenleme, Putty ile entegrasyon, dizin senkronizasyonu ve web yöneticileri, sunucu yöneticileri ve uzaktaki cihazlarla çalışan diğerleri için popüler bir tercih haline getiren bir çok diğer özelliği destekler.

Yeni sürüm ile daha hızlı dosya aktarma

Dosya aktarırken performans iyileştirmeleri, özellikle çok sayıda dosya, muhtemelen bu sürümdeki başlıca yeni özelliktir. Geçmişte WinSCP kullandıysanız, pek çok durumda dosya aktarımlarının hızlı olmadığını biliyor olabilirsiniz.

Dosya aktarımları için tek bir bağlantı kullanmaya olan güven muhtemelen aktarım hızını düşüren bir numaralı şeydi.

WinSCP 5.11 sürümü, dosyaları aktarmak için programı kullandığınızda birden fazla bağlantı desteği sunar. Hızlı bir test, hızın önemli ölçüde geliştirildiğini ve dosya transferlerinin uygulamanın önceki sürümlerinden daha hızlı tamamlandığını ortaya koydu.

Özellik, büyük toplu iş dosyası aktarımları için tasarlanmış olsa da, birden çok bağlantı kullanımını haklı çıkaracak kadar geniş olması şartıyla tek dosya aktarımında da çalışır.

Çoklu monitör desteği

WinSCP, çoklu monitör sistemleri için de destek geliştirir. Yazılım monitörlerin farklı çözünürlüklerde veya DPI ayarlarında çalıştığı çoklu monitör sistemlerini destekler.

Microsoft OneDrive ve programın yapılandırma tarihini bulut ile paylaşma konusunda daha iyi destek sağlar.

WinSCP, özellikle yeni başlayan kullanıcılar için kolay bir FTP istemcisi değildir. Bu dosya aktarım programı, bir dosya aktarma sitesi kullanmaya alışkın olanları etkileyebilecek bir dizi gelişmiş özellik içerir. Ekstra güvenlik özellikleri, bu tür bir programı kullanmaya alışık değilseniz özellikle ezici görünebilir. WinSCP, programa aşina olmayanların kendisine alışabilmesi ve daha gelişmiş kullanıcıların daha gelişmiş bir arayüze sahip olabilmeleri için iki grafik kullanıcı arayüzü modu sunar. Dosyaları sürükleyip bırakmak ve URL’leri ve kısayolları yapıştırmak Windows ile desteklenir.

WinSCP, kullanımı en kolay olan bir FTP istemcisi değildir, ancak dosyaları aktarmanız için son derece güvenli bir yol sağlar. Ne kadar karmaşık olursa olsun, aslında en güvenli FTP istemcilerinden biri olabilir.

WinSCP indir

WinSCP güvenli ve daha hızlı dosya transferi sağlayan ücretsiz program, Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Vista, XP sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan hem yüklenebilir hem de taşınabilir sürümü indirin.

Windows için WinSCP indir (9MB)

Windows için WinSCP Portable indir (7MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir