Wise AD Cleaner: PC’den Reklam Virüslerini Silme Programı

Wise AD Cleaner, bilgisayardan reklam yazılımları dediğimiz virüsleri kaldırmaya yardımcı olan ücretsiz ve Türkçe bir güvenlik programıdır. Adware yani reklam yazılımları bilgisayarınızda reklam ve pop-up mesajlar görüntülemeye neden olan program ve bileşenlere denilmektedir. Bu reklam virüsleri fark edilmeden bilgisayarınıza bulaşmaktadır ve kaldırması veya silinmesi çok zor olmaktadır.

Wise AD Cleaner ve benzeri reklam virüslerini kaldırma programları, bilgisayara bulaşmış zararlı reklam virüslerini ortadan kaldırır. Ayrıca çeşitli araç çubukları ve diğer istenmeyen yazılımlar nedeniyle görüntülenen tüm açılır pencereleri de engelleyebilir.

Wise AD Cleaner ile reklam yazılımlarından kurtulun

Bu program sayesinde reklamlar, araç çubukları, masaüstü kısayolları ve sisteminizde reklamları gösterme yeteneğine sahip olan bileşenler ve istenmeyen yazılımlar için tarama yapabilirsiniz. Anlayacağınız siz farkında olmadan gizlice bilgisayarınıza bulaşan reklam yazılımlarını tespit edeceksiniz.

Wise AD Cleaner indir

Kurulumunu yapın ve bir tarama başlatın

Wise AD Cleaner yazılımının kurulumu kolaydır ve hemen bilgisayarınızda bir tarama başlatmak için tara düğmesine tıklayın. Tarama tamamlandıktan sonra sizi rahatsız eden reklamların çıkmasına neden olan tüm bileşenleri bulacak ve listeleyecektir. Listede yer alan tüm seçeneklerin bilgisayarınıza zarar vereceğini düşünmeyin. Sadece bilgisayarı kullanım alışkanlığınıza göre istemediğiniz reklamlardır.

Reklam yazılımları tarama ve kaldırma

Listede yer alan reklam yazılımlarının her biri için, silme veya düzeltme gibi bazı eylemler önerir. Örneğin, tarayıcınızın ana sayfası bir reklam yazılımı tarafından değiştirilmişse, düzeltmeniz önerilir. Bunun yanı sıra, web tarayıcınız için arama motoru ayarlarını düzeltmeniz mümkündür. Eğer tüm seçenekler ile tek tek uğraşmak istemiyorsanız onar düğmesine tıklayarak tüm seçilen eylemler gerçekleştirilecek ve adware reklam yazılımlarından kurtulacaksınız.

Birçok reklam virüsünü kaldırma yazılımı sadece, virüsler bulaştıktan sonra kaldırmak için tasarlanmıştır. Ancak, Wise AD Cleaner gerçek zamanlı olarak koruma ve engelleme yapmayı sağlayan ender programlardan biridir.

Wise AD Cleaner indir

Sisteminizi izleyerek rahatsız edici etkenleri engeller

Wise AD Cleaner arka planda çalışarak sisteminizi izler. Açılır pencereleri ve rahatsız edici işlemleri engelleyebilir. Hatta bildirim alanı simgesinden Wise AD Cleaner simgesine sağ tıklayarak, açılan pencereyi veya reklamları görüntülemekle sorumlu bir program seçmek için seçenekleri belirleyebilirsiniz. Onları anında engelleyecektir. Sizi rahatsız eden ve sürekli açılı pencereler alıyorsanız ve bunları engellemek istiyorsanız, bu program her açıdan çok kullanışlıdır.

Sisteminizi bu reklamları sisteminizde görüntüleyebilecek arka plan işlemleri için sisteminizi izler. Açılır pencereleri ve rahatsız edici işlemleri engelleyebilir. Hatta bildirim alanı simgesinden Wise AD Cleaner simgesine sağ tıklayabilir ve açılan pencereyi veya reklamları görüntülemekle sorumlu bir program seçmek için Capture Window veya Pick Program seçeneğini belirleyin. Onları anında engelleyecek. İstenmeyen açılır pencereler alıyorsanız ve bunları engellemek istiyorsanız, bu çok kullanışlıdır.

Wise AD Cleaner indir

Wise AD Cleaner, Windows PC’nizden reklam yazılımlarını temizleyebilir ve engelleyebilir. Sisteminizi yalnızca reklam yazılımları için değil, yeniden bulaşmayı önlemek için arka planda çalışan popup’lar ve reklam yazılımları için bilgisayarınızı sürekli olarak izleyebilir. Windows 10, Windows 8.1, Windows 8 ve Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Windows için Wise AD Cleaner indir (5 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir