Wise Video Player: Windows 10 için Hafif Medya Oynatıcı

Bilgisayarı ilk kullandığımız andan itibaren bir çok farklı medya oynatıcı kullandık. Windows Media Player’ı pek çok medya dosyasını desteklemesi için K-Lite Media Codec paketi ile birlikte kullandık. Ancak, sürekli yeni deneyimler kazanarak daha iyi medya oynatıcılar bulduk. Belkide en etkileyici medya oynatıcılardan birisi VideoLAN VLC Media Player uygulamasıdır. VLC zaten Windows 10 ile birlikte gelmektedir. Ama şimdi yeni bir medya oynatıcı denemenin zamanı gelmiş gibi gözüküyor.

Windows 10 varsayılan medya oynatıcı Filmler ve TV için alternatif bir medya oynatıcı istiyorsanız bu programı denemenizi tavsiye ederim. Sürükleyip bırakma desteği ile kolayca video dosyalarını arayüzüne bırakın ve izlemeye başlayın.

Wise Video Player

Deneyeceğimiz medya oynatıcılardan birisi de, bir çok program geliştiricisi olan Wisevideosuite tarafından sunulan Wise Video Player medya oynatıcı programıdır. Wise Video Player, Windows 10‘da dahil tüm Windows sürümleri ile uyumludur. Bilgisayarınıza kurabilir veya USB’den çalıştırabileceğiniz taşınabilir sürümü de alabilirsiniz. Çok çabuk bir kurulumun ardından video izlemeye başlayabilirsiniz.

Wise Video Player arayüzü, Windows Media Player’a çok benzer, bu nedenle daha önce Microsoft’un medya yürütücüsünü kullanıyorsanız kullanımına çabuk alışırsınız. Yerleşim denetimlerini kullanarak, videoyu yürütebilir veya duraklatabilir, çalma listesinde bir sonraki veya bir önceki ortama atlayabilir, ses seviyesini değiştirebilir, altyazıların yazı tipi boyutunu değiştirebilir, tam ekrana geçebilirsiniz. Ve daha bir çok özellikler içermektedir.

Videoyu sağ tıklayarak bir ekran görüntüsü alabilir, video çözünürlüğüne bağlı olarak otomatik olarak yeniden boyutlandırma yapabilir, oynatma hızını değiştirebilir, parlaklığı ve kontrastı ayarlama gibi daha fazla seçenek elde edersiniz. Taşınabilir sürüm kullanılıyorsanız çeşitli video dosya türlerini Wise Video Player ile ilişkilendirmeyi de seçebilirsiniz.

Bu video oynatıcı kodlamak ve codec bileşenleri ile daha fazla medya formatını desteklemek için açık kaynaklı FFmpeg projesi tarafından desteklenmektedir. Bu nedenle, Wise Video Player’ı kullanırken yüklenecek codec bileşenlerine ihtiyacınız yoktur.

Sonuç olarak;

Wise Video Player çok hafiftir, sistem kaynaklarını az tüketir ve tüm popüler video dosyalarını oynatmayı destekler. Windows Media Player veya diğer medya oynatıcı yerine kullanmak istediğiniz bir video oynatıcı arıyorsanız Wise Video Player programını denemenizi tavsiye ederim.

Wise Video Player indir

Wise Video Player ücretsiz medya oynatıcı Windows 10, Windows 8, Windows 7, Vista, XP 32-bit ve 64-bit sistemler ile uyumludur.

Windows için Wise Video Player indir (11.3 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir