XNConvert kullanarak WEBP’den JPG, PNG’ye dönüştürün

WEBP görüntü formatları artık İnternet üzerinde iyice yaygınlaşmaya başladı, ancak kullanıcılar bu formatı kullanmada sorun yaşamaktadırlar. Bu nedenle WEBP formatını JPG, PNG veya diğer görüntü formatlarına dönüştürmek için farklı yollar bulmak istiyorlar. Biz WEBP’den JPG, PNG’ye dönüştürmek için ücretsiz program ve siteler hakkında daha önce yazdık. Ancak Windows bilgisayarında daha kolay bir kullanım yoluyla dönüştürmek isteyenler için XNConvert ücretsiz uygulamasını tavsiye ediyoruz.

XNConvert Türkçe dil desteği sayesinde WEBP’den JPG, PNG’ye dönüştürmek için bizim kullandığımız bir yöntemdir. Elbette sadece JPG, PNG ile sınırlı değildir, popüler pek çok görüntü formatlarına dönüştürme desteği vardır. Ayrıca görüntü formatları arasında dönüşüm yapmak için en ideal programlardan biridir. Bu programın en büyük avantajlarından biri de, toplu işleme desteğidir. Yani birden fazla WEBP görüntü dosyalarınız varsa kolayca tek bir tıklama ile istediğiniz formatlara dönüştürebilirsiniz.

XNConvert ile WEBP’den JPG, PNG’ye dönüştürme

Diğer araçlar istediğinizi seçebilirsiniz. Ancak, bizim önerimiz XNConvert programını kullanmanızdır. Portable sürümünü kullanarak bilgisayara kurmadan doğrudan çalıştırarak dönüştürme işlemine başlayabilirsiniz.

WEBP görüntü formatını JPG, PNG veya diğer görüntü formatlarına dönüştürmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

1.Adım: XNConvert indirin ve yükleyin veya taşınabilir sürümü kullanın.

2.Adım: Programı çalıştırın ve dönüştürmek istediğiniz görüntüleri, Girdi:Dosya sekmesinde arayüze sürükleyip bırakın (aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın)

3.Adım:Çıktı‘ sekmesine gidin ve açılır menüden istediğiniz biçimi seçin (aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi)

4.Adım: Son olarak, aynı ‘Çıktı’ sekmesinde, sağ alt taraftaki ‘Dönüştür‘ düğmesini tıklarsanız işleminiz tamamlanmış demektir.

WEBP formatından JPG, PNG formatına dönüştürmek için en kolay yol olarak biz bunu tavsiye ediyoruz. Elbette çevrimiçi araçları kullanmak her zaman daha hızlı olacaktır ama program kullanmayı düşünüyorsanız XNConvert iyi bir seçim olabilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir