XnView programı HEIF resimleri açma desteği sunuyor!

XnView, fotoğrafları görüntülemek, düzenlemek ve yönetmek için kullanabileceğiniz eklenti desteği sunan başarılı bir uygulamadır. Uygulama Türkçe dil desteği sunduğu için, pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

XnView son güncellemeleri ile HEIF resim dosyaları için destek sağlıyor. Apple, iOS 11 ile yeni HEIC ve HEIF görüntü formatları kullanıyor. Bu görüntü biçimleri maalesef yeni olduğu için pek çok cihazda desteklenmiyor. Yavaş yavaş kullanımı yaygınlaşmaya başlıyor ve program üreticileri bu alanda yeni düzenlemeler yapmaya başlıyor.

CopyTrans HEIC for Windows, HEIC ve HEIF dosyalarını açmak için özel olarak tasarlanmış ilk program diyebiliriz. Yada, HEIC dosyasını açma yöntemlerine de bir göz atabilirsiniz. Dropbox, HEVC, HEIC ve HEIF dosya desteği sunan ilk bulut hizmetidir. XnView’de bu görüntü formatlarını destekleyen programlardan biridir.

XnView programı HEIF dosyasını açma desteği

XnView 2.42 sürümü ile HEIF dosyalarını açma desteği sağlıyor. Ancak, bunu bir eklenti desteği ile sunuyor. Yani, XnView programı sisteminizde yüklüyse eklenti dosyasını indirmeniz gerekir ve ayrıca 2.42 veya daha üst XnView sürümü kullanmanız gerekir.

XnView Türkçe indir

XnView HEIF eklentisini indir

İndireceğiniz heif_x32.zip dosyasını açın ve ayıkladığınız dosyaları, XnView > Plugins klasörüne atın. Bu sayede artık, XnView programında HEIF açmak mümkün olacak.

Sadece bu amaç için tasarlanmış ücretsiz bir program arıyorsanız kesinlikle CopyTrans HEIC for Windows programını kullanmanızı tavsiye ederim. Program dahada geliştirildiğinde, Apple resim formatları için oldukça faydalı araçlar ortaya çıkabilir.

CopyTrans HEIC for Windows: HEIC/HEIF Dosyasını Açma Programı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir