XnView Türkçe İndir

XnView, yerleşik bir fotoğraf düzenleyici, toplu resim işleme ve Photoshop eklentisi desteği ile fotoğrafla ilgilenenler için komple bir araç setidir. Tek tek veya toplu halde resimleri görüntülemek, yönetmek ve düzenlemek için kullanılan araçlar ile birlikte Photoshop eklentisi desteği, XnView ihtiyacınız olan tek fotoğraf yazılımı olabilir.

XnView ilk önce bir resim görüntüleyici olarak tasarlandı, ancak yıllar geçtikçe daha da geliştirildi. XnView, slayt gösterileri de dahil olmak üzere fotoğraf koleksiyonunuza göz atmanın sayısız yolunu sunmanın yanı sıra, fotoğraflarınızdan en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı olan resim düzenleme araçlarına da sahiptir.

XnView programında hoşunuza gidecek pek çok şey vardır. Fotoğraf görüntülemek veya düzenleme isteyenler için iyi düşünülmüş araçlar vardır. Hemen hemen her olasılık için programı istediğiniz gibi çalıştırmak için sonsuz kapsama yeteneği vardır. Windows sağ tıklama menüsünde görüntüleri önizlemek ister misiniz? Resim formatları arasında geçiş yapmak / dönüşüm yapmak, bir filigran ile birlikte fotoğrafları işlemek veya fotoğrafları düzenlemek ister misiniz? XnView, fotoğraflarla ilgili her şeyi içinde barındıran gayet başarılı bir programdır.

XnView

XnView 500 görüntü formatı  (çok sayfalı ve animasyonlu hareketsiz formatlar APNG, TIFF, GIF, ICO, vb. dahil olmak üzere) desteği ile harika bir uygulamadır. Photoshop eklenti desteği ile kullanımını daha da genişletebilirsiniz. Ayrıca, yen sürümlerinde Apple tarafından sağlanan HEIC fotoğrafları görüntüleme özelliği eklenmiştir.

XnView programının bir resim görüntüleyiciden daha çok bir resim araç seti olduğunu fark edeceksiniz. XnView, birden fazla dosya ve araçla çalışmayı kolaylaştıran sekmeli arayüze sahip Windows Gezgini ve bir web tarayıcısı arasında bir çapraz gibi çalışır. İlk sekme, resim klasörleri arasında gezinmek için kullandığınız tarayıcıya ev sahipliği yapmaktadır. Önizleme, varsayılan olarak sağda görüntülenir (bunu Görünüm menüsünü kullanarak değiştirebilirsiniz) ve seçtiğiniz herhangi bir resim yeni bir sekmede açılır.

Tek bir resmi görüntülediğinizde, XnView, kırpma, döndürme veya başka şekilde görüntü ile düzeltme yapabileceğiniz düzenleme moduna geçer. Kırmızı göz düzeltme ve otomatik düzeyler gibi otomatik araçlar, temel düzeltmeleri basitleştirir ve daha çarpıcı değişiklikler için çok sayıda efekt ve filtre seçeneği bulunur. Photoshop eklentileri için bile destek sağlar.

XnView’den en iyi şekilde yararlanmak menü sistemi aracılığıyla arayıp tarama yapmayı gerektirir, ancak bu zor bir iş değildir. Çok çeşitli görüntü formatları ve etkileyici bir araç seçimi desteği ile, ihtiyacınız olan tek fotoğraf yönetimi ve düzenleme aracı olabilir.

XnView indir

XnView ücretsiz ve Türkçe program Windows 10, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan sürümü indirin.

XnView Extended sürümünü paylaşıyoruz. Bu sürüm, tüm eklentileri, tüm dilleri ve ekstraları içeriyor.

Windows için XnView indir (19 MB)

Windows için XnView Portable indir (24 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir