Xonotic oyunu nasıl kurulur?

Xonotic ücretsiz tam sürüm shooter nişan oyunu, Windows, Mac OS X ve Linux sistemlerde oynanabilir. Bir çok kullanıcı oyunu oynamada veya oyunu çalıştırmaya başlamada sorun yaşamaktadır. Bu nedenle bu yazımızda Xonotic oyun ile ilgili bazı yardımcı bilgileri vereceğiz.

Xonotic oyunu 945MB’lık bir boyuta sahiptir. Windows veya diğer bilgisayarlara oyunu indirin. Ayrıca oyunu indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Xonotic oyunu indir

Xonotic oyunu nasıl kurulur?

Xonotic oyunu kurulum gerektirmez. Yani oyunu kurmaya gerek yoktur. İndireceğiniz zip dosyasında zaten her şey mevcuttur. Zip arşiv dosyasını açın ve sisteminiz için uygun yürütülebilir dosyası yani, xonotic.exe dosyasını çalıştırın.

Windows veya Mac OS X bilgisayarda Xonotic logosuna çift tıklayarak oyuna başlayabilirsiniz.

Linux‘ta xonotic-linux-glx.sh veya xonotic-linux-sdl.sh dosyalardan birini çalıştırın. Hangisi, sisteminizde daha iyi çalıştırıyorsa, onu çalıştırabilirsiniz.

Evet yapacaklarınız bu kadar. Sadece yürütülebilir dosyasını çalıştırın ve oynamaya başlayın. Zaten herhangi bir kurulum adımı olmadığı için bir çok oyuncu tarafından tercih edilmektedir.

Kullanılabilir bir Debian paketi var mı?

Linux kullanıcılarının merak ettiği sorulardan biridir. Oyun geliştiricilerinin bu konuda bir cevabı var.

Playdeb.net‘de gayri resmi bir paketi var. Maalesef, Xonotic oyunu henüz Debian için mevcut değil. Hata raporunun durumunu buradan kontrol edebilirsiniz. Yinede bu konuda oyun geliştiricileri ile iletişime geçebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir