XTR Toolbox İndir – Taşınabilir Windows İnce Ayar ve Optimize Programı

XTR Toolbox, Windows sistemler için ince ayar yapmayı sağlayan ve PC doktoru da diyeceğimiz optimizasyon araçları sağlayan ücretsiz bir araç paketidir. Taşınabilir olduğu için doğrudan çalıştırabilir ve USB disklerle taşıyarak sorunlu bilgisayarları kolayca ayarlamanızı sağlar.

XTR Toolbox, uzman veya acemi kullanıcılar için Windows 10, Windows 8, Windows 7 sistemlerin bazı ayarlarını değiştirmek, PC’nizde çalışan çeşitli programları yönetmek ve istenmeyen verileri bilgisayarınızdan temizlemek için yardımcı olacak çeşitli araçları içinde barındıran hepsi bir arada araç koleksiyonu diyebiliriz. Basit ve kullanımı kolay arayüzdeki ilgili düğmelere tıklayarak bir takım araçları seçebilirsiniz.

Windows ayarlarını değiştirme ve optimize etme

XTR Toolbox indir

XTR Toolbox ve benzeri programlar bazı kullanıcılar tarafından yanlış anlaşılmaktadır. Sanki Windows sistemlerde olmayan ayarlamalar yapacakmış düşüncesine kapılıyorlar. Bu tarz programlar, sadece mevcut Windows ayarlarına kolayca ulaşmanızı sağlamaktadır. Ayarlamalar yapmak için tek tek arama yapma zahmetinden kurtarır.

XTR Toolbox programı hızlı araçlar, gizlilik araçları, temizleme araçları ve diğer araçlar olmak üzere tüm araçları dört farklı kategoride sınıflandırmıştır. Bu sayede hangi alanda ayarlamalar yapmak istiyorsanız kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

Ayarlamalar için içerdiği araçlar

Hızlı araçlar kategorisinde simge ön belleğini yeniden ayarlama, yazı tipi ön belleklerini yeniden oluşturma ve olay günlüklerini sıfırlama gibi araçları bulacaksınız. Diğer Araçlar kategorisinde, başlangıç yöneticisi, servis yöneticisi, yazılım yöneticisi ve hosts dosya yöneticisi bulacaksınız. Gizlilik Araçları, Windows uygulamaları yöneticisini ve telemetri güncellemelerini kaldırmak için bir araç içerir. Temizleme Araçları kategorisinde, önemsiz dosyaları temizleme ve Chrome uzantı yöneticisi olmak üzere iki temizleme aracı bulunur. Maalesef, herhangi bir web tarayıcısında uzantıları yönetmek için herhangi bir araç bulunmamaktadır.

Diğer benzer yazılımların aksine, bu düğmelere tıklamak Windows’da bulunan bazı Microsoft araçlarını başlatmaz. Geliştiriciler, kendileri tarafından tasarlanan tüm farklı araçları içermektedir. Örneğin, Chrome uzantı yöneticisi, sizi Chrome tarayıcı ayarına yönlendirmez, ancak size Google Chrome’da yüklü tüm uzantıların bir listesini gösterir ve onları sağ kolayca silmeyi sağlar.

XTR Toolbox, sisteminizi yönetmek veya bazı sistem sorunlarını gidermek için kullanışlı bir araçtır. Başlangıç ​​yöneticisi, hizmet yöneticisi, Chrome uzantı yöneticisi, Windows uygulama yöneticisi ve daha fazlası gibi tüm kullanışlı araçlarla birlikte gelir.

En iyi ücretsiz PC optimizasyon programları

XTR Toolbox indir

XTR Toolbox ücretsiz Windows ince ayar ve optimize programı Windows 10, Windows 8 ve Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Taşınabilir olduğu için herhangi bir kurulum yapmadan doğrudan çalıştırabilirsiniz.

Windows için XTR Toolbox indir (2.5 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir