YellowPile: Windows 10 için Renkli Masaüstü Yapışkan Notlar

Yapışkan notlar bir tarafında yapışkan olan küçük kağıt parçalarıdır. Onları istediğiniz yere yapıştırabilir ve daha sonra kaldırabilirsiniz. Esas olarak hatırlatıcılar, planlamacılar, belgeler, dosyalar ve kitaplarda notlar almak için kullanılırlar. Ancak, bilgisayar kullanıcıları ilk çıktıklarından buyana sürekli olan yapışkan notlar uygulamasını kullanışlı buluyorlar.

Fiziksel yapışkan notların, dijital eşdeğeri önce Windows 7’de sunuldu. Daha sonra, yapışkan notlar özelliği Windows 8 ve Windows 10’da Microsoft Uygulama Mağazasından edinilebilir. Windows Mağazaya bağımlı kalmadan üçüncü taraf yapışkan notlar uygulamalarını da kullanabilirsiniz.

YellowPile, Windows 10, Windows 8 ve Windows 7 için küçük bir masaüstü yapışkan notlar uygulamasıdır ve doğrudan Windows masaüstünüze renkli yapışkan notlar eklemek için kullanılabilir. Windows masaüstünün bildirim alanına küçük bir simge eklenir. Yapışkan notların gizlenmesi ve görüntülenmesi de dahil olmak üzere çeşitli seçeneklere erişmek için bu simgeyi sağ tıklayabilirsiniz.

YellowPile: Ücretsiz renkli masaüstü yapışkan notlar

YellowPile uygulaması ile masaüstünüze istediğiniz kadar yapışkan not ekleyebilirsiniz. Diğer programlar veya belgelerle çalıştığınız zaman, yapışkan notları en üstte kalacak şekilde masaüstünüze yerleştirebilirsiniz. Eklediğiniz yapışkan notlara sağ tıklayarak renklerini, yazı tipi yüzeyini, yazı tipi boyutunu ve yazı rengini değiştirebilirsiniz.

YellowPile ayarlarında, kısayol tuşlarını etkinleştirerek kolayca notları gösterebilir veya gizleyebilirsiniz. Varsayılan olarak bu kısayol tuşu Ctrl + S’dir, ancak bu kısayol tuşu dosyaları kaydetmek için aynı kısayol tuşuna sahip olan belge veya resim düzenleyicileri ile karışabilir. Diğer seçeneklerin arasında, yapışkan notaların opaklığını değiştirebilir, yeni yapışkan notlar için rastgele bir renk seçebilir, notları ekran kenarlarına yapıştırabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

 

YellowPile, Microsoft’un kendi yapışkan notlar uygulamasında bulacağınız tüm özelliklere sahip küçük bir yapışkan notlar uygulamasıdır. Bilgisayarlarının önünde uzun saatler çalışanlar için üretken ve çok kullanışlı bir yazılımdır. Yada hatırlatmalar eklemek için kullanılan en iyi araçlardan biridir.

Program Rusça olarak yüklenebilir. Masaüstü simgesine sağ tıklayarak ayarlar seçeneğine giderek dilini İngilizce’ye çevirebilirsiniz. Hiçbir şey anlaşılmıyor, bunu nasıl yapacağız diyeceksiniz, bunun için ekran görüntülerine bakarak kolayca yapabilirsiniz.

YellowPile indir

YellowPile ücretsiz masaüstü yapışkan notlar programı Windows 10, Windows 8, Windows 7 ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan programı indirebilirsiniz.

Windows için YellowPile indir (1 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir