ZOTAC WinUSB Maker İndir – Önyüklenebilir USB Oluşturma Programı

Microsoft’un Windows işletim sistemini yüklemek için CD veya DVD kullanmak zorunda kaldığımız günler artık eskide kaldı. Şimdi, Windows yükleyicisini taşınabilir USB cihazına koyabilir ve bir CD veya DVD kullanmak yerine önyüklenebilir USB’yi kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, Microsoft’un kendi medya oluşturma aracı ile veya Michel Oliveira’nın ZOTAC WinUSB Maker programı ile yapmanız mümkündür.

WinUSB Maker, Windows’u bir bilgisayara yüklemek için alternatif bir araç arayan herkes için yeni bir araçtır, ancak bunu bir disk yerine USB kullanarak yapmaktadır. Önyüklemeli USB kullanarak Windows’u yüklemek veya kurmak daha basit gelmiyor mu? Benim için en kolay yöntemlerden biridir. Sizde USB’den Windows kurulumu yapmak istiyorsanız, ilk önce önyüklenebilir USB oluşturmak için ZOTAC WinUSB Maker ve benzeri programlar ile Windows kurulum dosyalarını USB’ye aktarmanız gerekecek. Ancak, şunu unutmayın ki, Windows ISO dosyasını USB’ye atmak, herhangi bir dosyayı USB’ye atmak gibi değildir.

ZOTAC WinUSB Maker ile önyüklenebilir USB oluşturma

ZOTAC WinUSB Maker kurulum gerektirmeyen bir programdır. Bu uygulamayı kullanmaya başlamak için, çalıştırılabilir dosyasını indirip çalıştırmanız yeterlidir. Geliştiriciye göre, ZOTAC WinUSB Maker, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 sürümüyle daha iyi çalışmaktadır.

WinUSB Maker, “önyüklenebilir” bir USB oluşturmak için kaynak olarak hem bir ISO görüntüsü hem de bir yapılandırma dizini kullanma seçeneğine sahiptir. Böylece, bir bilgisayarın sürücüsüne bir Windows kurulum diski takabilir, her şeyi bir USB cihazına kopyalayabilir ve verileri depolamak için daha fazla kolaylık ve güvenlik elde edebilirsiniz.

ZOTAC WinUSB Maker, yapmanız gereken her şeyi açık bir şekilde gösteren bir yardımcı içerir.  USB sürücüsünü ve Windows ISO dosyasını uygulamanın arayüzüne sürükleyip bırakmanız gerekecek. İşlemi bitirdiğinizde Make USB Bootable’ı tıklayın, USB cihazını biçimlendirmek istediğinizi onaylayın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.

Önyüklenebilir USB oluşturma

Bu işlem çok basit ve sezgiseldir. Önce, kaynak olarak bir yapılandırma klasörü veya ISO görüntüsü kullanıp kullanmamayı seçmeniz gerekir. Bu işlem tamamlandıktan sonra dosyaları hangi USB aygıtının alacağını belirleyin ve program ayarları hazırdır. WinUSB Maker’ın çalışmaya başlaması için “Make It Bootable” üzerine tıklamanız yeterlidir.

Bu işlem çok zaman alabilir, özellikle Windows’un seçilen sürümü yeni bir sürümü varsa hatırlamaya değer. Her neyse, Windows’u kurmak için tüm dosyalarınızın aktarılmasını bekleyin.

WinUSB Maker hem USB hem de harici sabit disklerle çalışabilir. Uygulama, 1 TB’a kadar olan aygıtları desteklemektedir; diğer bir deyişle, tüm Windows kurulum dosyalarının taşınabilir, kolay depolanabilen bir aygıta rahatça ve güvenli bir şekilde bağlanabilmesi için çok fazla alan bulunmaktadır.

Cihazı kullanmadan önce, WinUSB Maker bunu, NTFS’de biçimlendirir. Ayrıca, sadece taşınabilir aygıtları tanıdığını unutmayın.

ZOTAC WinUSB Maker indir

ZOTAC WinUSB Maker, önyüklenebilir USB bellek oluşturmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir araçtır. Ne yazık ki, bazı testlerde sorunlar yaşandığı da bir gerçektir. Uzun zamandır güncellenmediğinden, bu programı kullanmanız biraz sorunlu olabilir. Program geliştiricileri sayfasında indirme kalkmış. Bu nedenle başka bir web siteden buldum ve ekledim. VirusTotal üzerinden virüs testi yaptım ve herhangi bir sorun yoktu.

Windows için ZOTAC WinUSB Maker indir (837 KB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir